X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Memura erken emeklilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Memura erken emeklilik

  • Giriş Tarihi: 25.11.2015 07:50 Güncelleme Tarihi: 25.11.2015 07:54
Memura erken emeklilik
Memura erken emeklilik

Kamu görevlileri için önemli süreç başladı. Toplu sözleşme kararlarını hayata geçirmek için düğmeye basıldı. Bu arada yıpranma sistemi ile erken emeklilik imkanı da genişletilecek.

Toplu sözleşme kararlarını hayata geçirmek için düğmeye basılırken; kamu görevlilerini erken emeklilik heyecanı sardı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde oluşturulacak komisyon, erken emeklilik taleplerini masaya yatıracak. Kamu görevlilerinin hangilerine erken emeklilik imkanı verileceği konusunda çalışma yapacak.

İLK SAĞLIKTA

Devlet Personel Başkanlığı, memur sendikalarıyla bu yıl imzalanan toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşmaya varılan hususlarda gerekli mevzuat değişiklikleri için çalışma başlattı. Başkanlık, kamu kurumlarına da konuyla ilgili yazı göndererek, her kurumun kendi personeli açısından hazırlık yapmasını istedi.

Yapılacak çalışmalardan biri de memurlara erken emeklilik konusunda olacak. Erken emeklilik hakkından kimlerin yararlanacağını belirlemek üzere SGK'da bir komisyon oluşturulacak. Bu komisyon, kamu görevlilerinden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet süresi zammından yararlandırılacağı konusunu ele alacak. Komisyonun masaya yatıracağı hizmet kollarının başında sağlık yer alacak.

Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususu, bu komisyon tarafından ele alınacak. Çalışmalar da 2016 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

iŞÇiLERE KADRO

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur veya sözleşmeli personel eliyle yürütülmesi gereken işlerde sürekli işçi kadrolarında çalıştırılan, aralarında mühendislerin de bulunduğu personel memur kadrosuna geçirilecek. 4C'li olarak çalışan geçici personel sözleşmeli personel olacak.

NELER DEĞİŞECEK?

> KİT'lerde çalışan sözleşmeli personelin yıl içinde kullanamadıkları izinlerini ertesi yıl kullanabilmeleri sağlanacak. Söz konusu personelin temel ücret grupları, 21 Ocak 2016'ya kadar yeniden düzenlenecek.

> Üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarına döner sermaye gelirlerinden yapılacak ek ödemenin dağıtılmasında uygulanacak kadro/görev unvan katsayıları yeniden belirlenecek.

> PTT posta dağıtıcılarının yaş sınırı 55'ten 60'a çıkarılacak.

> Cuma namazı için öğle tatili süresi değişecek.

Takvim

kalan karakter 1000

ÖZEL ÖZEL

ÖZEL SEKTÖR DE ÇALIŞAN BU MİLLETİN İNSANI DEĞİLMİ....

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 25.11.2015 16:12
Ahmet Ahmet

Cuma namazı iznini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 25.11.2015 11:36
YORUMSUZ YORUMSUZ

İNŞAATTA ÇALIŞAN ADAMIN HİÇ YIPRANMA YAPI DİYE BİRSEY YOK

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 25.11.2015 11:05
Sağlık personeli Sağlık personeli

En yıpratıcı meslekte çalışıyoruz,çalışan ne hale geldiğini kendisi biliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 25.11.2015 10:47
Hakan Hakan

Topluca hepsini gönderin şu 657lilerin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 25.11.2015 10:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.