ARKADAŞINA GÖNDER Bakan Işık yerli otomobilin çıkış tarihini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakan Işık in çıkış tarihini açıkladı

  • Giriş Tarihi: 12.12.2015 01:55
Bakan Işık yerli otomobilin çıkış tarihini açıkladı
Bakan Işık yerli otomobilin çıkış tarihini açıkladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , in 2018 yılında 'da son hali ile dünyaya tanıtılacağını söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , 24 TV'de katıldığı 24 E programında le ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Işık, yerli otomobille ilgili, "Kendini bu topraklara ait hisseden herkesin göğsünü kabartacak, gururlandıracak bir proje olarak sonuçlanmasını istediğimiz için çok yoğun çalışıyoruz. Çok iyi gidiyor ve inşallah söz verdiğimiz gibi 2020'den önce seri üretime geçmiş, halkımızın beğenisini kazanacak bir Türk markasıyla, fikri mülkiyet haklarının Türkiye'ye ait olduğu, teknolojisinin Türkiye liderliğinde geliştirildiği ve üretiminin de en az yüzde 85'nin Türkiye'de yapıldığı yerli otomobili inşallah yola çıkaracağız" dedi.

YERLİ OTOMOBİLİN ÖYKÜSÜ

Daha önce 4 prototiple ilgili çalışma olduğunu belirten Bakan Işık, "3'ü gelmişti hazırdı. İnşallah 22 Aralık'ta crossover dediğimiz, halkın kullandığı tabirle cip modeli hazır olacak, yine kamuflajlı göstereceğiz. Asıl hatları belli olmayacak" şeklinde konuştu.

"2018 'UNDA ARACI GÖRECEĞİZ"

Yerli otomobilin çıkış tarihiyle ilgili olarak da Bakan Işık, "Burada ilk defa sizinle paylaşıyorum, 2018 İstanbul Auto Show'unda aracı göreceğiz. Mayıs ayında yapılıyor İstanbul'da oto fuarı. 2018'de zannediyorum örtüyü çekeceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

Yerli kavramından çok MİLLİ kavramının kullanılması taraftarıyım. Çünkü zaten ülkemizde üretimi yapılan ve yarısından fazlası ülkemizde üretilen malzemelerden oluşan araçlar üretilmekte. Mesele milli bir marka oluşturmak ve dizaynı hakları bizde olan, kritik malzemelerin yan sanayinin de teşvik edilmesiyle üretimi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 10.01.2016 02:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.