X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aile hekimliği butik hastane olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Aile hekimliği butik hastane olacak

  • Giriş Tarihi: 15.12.2015
Aile hekimliği butik hastane olacak
Aile hekimliği butik hastane olacak

Aile hekimliklerini sil baştan düzenleyecek yeni bir çalışma başlatıldı. Bakan Müezzinoğlu, "Bu merkezleri butik hastanelere dönüştüreceğiz" dedi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eylem planı kapsamında önümüzdeki 6 ay içinde üç önemli düzenlemeyi hayata geçireceklerini açıkladı. Pakette, sağlık personeline yönelik şiddet olaylarını önlemeye yönelik önlemler, aile hekimliği ve bakanlıktaki çift başlılığa son vermeye dönük düzenlemeler bulunuyor. Gazetecilerle sohbet eden Müezzinoğlu, önümüzdeki haftalarda TBMM'ye sevk edilecek sağlık paketini anlattı.

18 ÜLKEDEN HASTANE YEMEĞİ

ŞİDDETE LİSTE: Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için çok farklı öneriler geliyor. X-Ray'dan geçirmek, şiddet uygulayanları sağlık hizmeti almaktan mahrum bırakmak gibi öneriler var. Şiddet uygulayanların bir listesi olmalı. Bunlar tüm boyutlarıyla görüşülüyor.
YENİ BİNALAR YAPILACAK: Aile hekimliği nöbetten işleyişe, binalarına kadar yeniden ele alınacak. Artık hastaneler gibi aile sağlığı merkezlerini de devlet olarak biz yapacağız. 3-4 aile hekiminin olduğu yerde bir diş hekimi, bir acil ambulans istasyonu olacak. Buralar psikolog ve diyetisyenlerin de olacağı butik hastanelere dönüşecek. Sabah 8'den akşam 20'ye kadar 7 gün hizmet verecek. İlk etapta bin, toplam 3 bin böyle bina yapacağız.

5 YILDA 30 BİNE ÇIKACAK
Bakan Müezzinoğlu, "Uzun vadede Türkiye'nin aile hekim sayısı artarsa buralarda 5-10 yıl sonra 24 saat hizmet verecek duruma dönüşebilir. Ama şu anda Türkiye'nin hekim sayısı ona imkân vermiyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde aile hekimliğini 30 bine çıkaracağız" dedi.

kalan karakter 1000

Recep Recep

Devlet hastanelerinin yoğunluğunu azaltır. İnsanların evlerine yakın hastanelerin olması çok iyi olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.12.2015 20:32
BURAK BURAK

asıl bina ihtiyacı büyükşehirlerde sayın bakanım,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.12.2015 12:45
demir demir

aile hekimlikleri randımanlı çalışmıyor bir defa 4 bin kişiye bir hekim olmalı ve aile hekimine kişi 24 saat ulaşabilmeli gelemiyen hastalan evine hekim gitmeli

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır5
cevapla 15.12.2015 10:37
TÜRK TÜRK

İNSANLAR KENDİ BÜNYESİNİ TANIMADIKÇA SORUN ÇÖZÜLMEZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 15.12.2015 08:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.