X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kazakistan'ın EXPO 2016 çalışmaları sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ın çalışmaları sürüyor

  • Giriş Tarihi: 27.1.2016 11:52 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 11:54
Kazakistan'ın EXPO 2016 çalışmaları sürüyor
Kazakistan'ın EXPO 2016 çalışmaları sürüyor

'ın Antalya Konsolos Yardımcısı Nariman Meldebekov, Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül'ü ziyaret etti. Meldebekov, Kazakistan'ın EXPO 2016'da yer almasını istediklerini, bunun için de diplomatik çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, ?Bu projede yer almayı çok istiyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz? dedi.

'nın Aksu ilçesinde bulunan bin 121 dönümlük sergi alanını ziyaret eden 'ın Antalya Konsolos Yardımcısı Nariman Meldebekov, Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül ile görüştü. 23 Nisan'da ?Çiçek ve Çocuk? temasıyla kapılarını açacak olan EXPO 2016 projesi ve alan hakkında bilgi alan Meldebekov, Türkiye ile Kazakistan'ın tarihi, kültürel ve manevi bağlarının çok güçlü olduğuna dikkat çekti. Meldebekov, ?Türkiye'nin ilk EXPO'su olma özelliği taşıyan EXPO 2016'da Kazakistan olarak biz de yerimizi almak ve ülke bahçemizi kurmak arzusundayız. Kazakistan bu projede yer almalıdır. Bunun için diplomatik çalışmalarımızı sürdürüyoruz? dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül de, Kazakistan'ın EXPO 2016'ya katılmasından memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, bu katılımın iki ülkenin ilişkilerine katkı koyacağını söyledi.

Ziyaretin sonunda Meldebekov ve Şengül birbirlerine karşılıklı hediye takdiminde bulundular.