X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan müjdeyi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan müjdeyi verdi

  • Giriş Tarihi: 22.3.2016 12:50 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 13:40
Başbakan müjdeyi verdi
Başbakan müjdeyi verdi

Başbakan Davutoğlu, "1 Kasım tarihinden önce kamuda asıl ve yardımcı işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Dışarıda tek bir taşereon işçi kalmayacak. Emeklilik hakkını elde etmemiş olanları da kamuya alacağız" dedi.

Davutoğlu, "Taşeron işçilerimizle kardeşlerimizle ilgili bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Seçim vaatlerimizde asıl işlerde çalışanları kamuya alacağımızı söylemiştik. Çalışmalar asli asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz, hayırlısı olsun. Vaatlerimiz arasında olmamasına rağmen adalet ve eşitlik gereği bir karar daha aldık. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz için de hükümet olarak kamuya almaya kararlaştırdık. Böylece ister asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun dışarıda kalan hiçbir taşeron işçi kalmayacak inşallah." açıklamalarında bulundu.

EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMEMİŞ KİŞİLER DE KAMUYA ALINACAK

Dışarda kalan tek bir taşeron işçisi olmayacak. Biz söz verdik mi böyle söz verir, icraat yaptık mı böyle yaparız. Hem asli işlerde hem de yardımcı işlerde çalışıp emeklilik hakkını elde etmemiş kişileri de kamuya alacağız. Çalışanlarımız özel sözleşmeli olarak almakta oldukları ücretleriyle beraber çalıştıkları yerlerde çalışmaya devam edecekler. 1 Kasım'dan önce kamuda alt işveren yanında çalışmış olup halen çalışmaya devam eden kardeşlerimiz bu haktan yararlanacaklar. Belediyeler ve özel idarelerde alt işveren yanında çalışanlar ise istihdam edilecektir.

Başbakan müjdeyi verdi

kalan karakter 1000

yalan dünya yalan dünya

taşerona kalan para devlete kalıcak işçi aynı alıcak tayin yok o yok bu yok sadece sırttan taşeron indi yüzbin kpss memur alıcam diyin arkasına en azından 4c veriyim diyebilirsiniz birde sınav koyuyorsnz bu ızdırap niye üniversiteli taşeronlar kadrolu olmalı kpss 70 ile yapılabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2016 01:40
bana sorarsanız bana sorarsanız

Belediyelere kadro verilmemesinin ak parti açısında büyük bir hata olduğunu düşünüyorum. Umarım Cumhurbaşkanımız gereğini yapar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.03.2016 20:20
taşeron taşeron

Üniversite hatta yüksek lisans mezunu olup, kpsslerden 90 almasına rağmen kadro alamayıp belediyede taşeron olarak köle gibi çalıştırılan TAŞERON ne olacak? hani herkese kadro hani?????

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır3
cevapla 22.03.2016 16:23
belediye taşeronu.. belediye taşeronu..

Belediyeler neden kapsam dışı anlamış değilim...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 22.03.2016 16:23
seçmen seçmen

2015/1 atamada kpss şoför puanı Ankara gelir idaresine atanması için önlisans mezunu olma şartı ve 86 puan alması gereklidir. Hizmetli alımları da aşağı yukarı aynı puanlardadır. VHKİ 90 puanlarda, Güvenlik görevlisi 85 puanlarda. Birçok taşeron işçide bu kadrolarda çalışmaktalar.
Peki şimdi taşeron işçiler hangi puana göre atanacaklar. Milyonlarca insan KPSS peşinde koşmakta adaletli şekilde alım yapılacaksa KPSS den alınmalı. Eyyyy bizi yönetenler adil olun. Ahret var hesap günü var....

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır4
cevapla 22.03.2016 15:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.