X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Faiz konusunda Cumhurbaşkanımız haklı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

" konusunda Cumhurbaşkanımız haklı"

  • Giriş Tarihi: 29.3.2016 16:03 Güncelleme Tarihi: 29.3.2016 16:15
"Faiz konusunda Cumhurbaşkanımız haklı"
Faiz konusunda Cumhurbaşkanımız haklı

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı , oranlarının düşürülmesi yönündeki taleplere ilişkin, "Cumhurbaşkanımız da söylüyor, Cumhurbaşkanımız da haklı." dedi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı , Ankara Sanayi Odası (ASO) mart ayı meclis toplantısında, oda üyelerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Küresel ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulunan Şimşek, küresel ve bölgesel anlamda zor bir konjonktürden geçildiğini belirtti.

oranlarının düşürülmesi yönündeki taleplere ilişkin Şimşek, "Çok haklısınız, Cumhurbaşkanımız da bunu söylüyor, Cumhurbaşkanımız da haklı. Bütün mesele bunu nasıl başaracağımız, bunu kalıcı bir şekilde, başka sorunlar yaratmadan, biz faizleri nasıl kalıcı bir şekilde aşağı çekeceğiz?" diye konuştu.

Faz konusunun önemli olduğunu belirten Şimşek, bu doğrultuda talepleri de haklı bulduğunu söyledi. Şimşek, "Çünkü eğer uzun vadeli ucuz finansmana erişirseniz, tabii ki işinizi daha fazla büyütmeniz ve dolayısıyla ölçek büyüterek küresel anlamda rekabet gücüne erişmeniz söz konusu olacak. Son derece makul talepler. Bütün mesele bunu yaparken başka sorunları nasıl yöneteceksiniz" şeklinde konuştu.

Birçok ülkenin aslında eksi faize geçtiğini belirten Şimşek, ona rağmen sorunun devam ettiğini ifade etti.