Japon devi, 'da ev tipi klima üretecek

Giriş Tarihi: 15.4.2016 18:16
Japon devi, Manisa'da ev tipi klima üretecek

MITSUBISHI Electric, ev tipi klimaları üretmek için ikinci tesisini İskoçya'dan sonra 'de açıyor. Bu kapsamda yeni bir şirket kuran Japon devi, 176 milyon lira yatırımla 'da fabrika açacak. Avrupa ve çevre ülkelere klimalar bu tesisten gidecek.

Mitsubishi Electric Corporation, 'de ev tipi klimaların geliştirilmesi ve üretimi için yeni bir şirket kurdu. 80.6 milyon lira sermayeyle hayata geçirilen şirketin ismi Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim Anonim Şirketi oldu. Genel merkezi İstanbul'da olacak şirketin üretim tesisi ise 'da konumlanacak. Manisa'daki tesis için 176.3 milyon lira yatırım yapılacak ve üretim 2018'in Ocak ayında başlayacak.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek, Mitsubishi firması ile altı aydır görüşmeleri devam ettiğini belirtti. Türek, Manisa OSB dördüncü kısım ikinci etapta 62 bin metrekare yer verdiklerini ve inşaatın kısa sürede başlayacağını belirtti. Manisa OSB'nin beyaz eşya ve Elektronikte adeta üs olduğunu, yan sanayicilerin de kente yıllar önce geldiğini kaydetti. Kurulacak fabrikada yılda 500 bin klima üretileceği ve yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayacağı öğrenildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Japon devi, Manisa'da ev tipi klima üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz