Erdoğan: Yerli, milli ve devdi

Erdoğan: Yerli, milli ve devdi

Türk sanayisinin duayeni İbrahim Bodur son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O yerliydi, milliydi ve sürekli bunun heyecanını duyardı” dedi

Önceki gün hayatını kaybeden iş dünyasının duayeni Kale Grubu'nun kurucusu İbrahim Bodur, son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınan namazının ardından memleketi 'ye defnedildi. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"İbrahim Ağabeyimizi İmam Hatip Okulu'nda okuduğum yıllardan tanıyorum. Yerliydi, milliydi ve sürekli olarak bunun heyecanını duyan bir insandı. İthal malı değildi. Soyadı gibi Bodur değildi. Tam tersine o bir devdi, azametliydi. Allah gani gani rahmet eylesin. Tüm ailesine sabırlar diliyorum" dedi.

TABUTUNDA KABE ÖRTÜSÜ
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Bodur'un Türk sanayisinin temel direklerinden biri olduğunu belirterek, "Sanayide seramikte, uçak motorlarına kadar her alanda önderlik etti" diye konuştu. Bodur'un kızı Zeynep Bodur Okyay ise babasının bir gönül insanı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Vefa timsaliydi. Çanakkale 1915 ruhunun devamıydı. Hep uğraştı, hep çalıştı. Doğru bildiği yoldan şaşmadı. Değerleri her şeyin önündeydi. Bize rol model oldu." Bodur'un damadı Osman Okyay, tabutun başında bekleyerek taziyeleri kabul etti. Bodur'un tabutunun üzerine Kabe örtüsü konulması dikkat çekti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Yerli, milli ve devdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz