X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER FETÖ şirketleri TMSF’ye geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

FETÖ şirketleri TMSF’ye geçiyor

  • Giriş Tarihi: 3.9.2016
FETÖ şirketleri TMSF’ye geçiyor
FETÖ şirketleri TMSF’ye geçiyor

Hükümet, girişiminin ardından 'yi tehdit eden tüm terör örgütleriyle mücadele konusunda önemli kararlar aldı. OHAL kapsamında hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname ile önemli düzenmelere imza atıldı. FETÖ bağlantılı olan ve elkonulan Boydak, Koza-İpek, Kaynak, Naksan Holding ve altındaki şirketlerin yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilecek.

SATIŞI FON YAPACAK
Kayyumların yetkileri hâkim ve mahkeme tarafından fona devredilecek. TMSF, şirketin yahut varlıklarının satılması, feshi ile tasfiyesine karar verecek. Satış ve tasfiye işlemleri TMSF tarafından yerine getirilecek. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, irtibatı olanlara sosyal güvenlik kurumları tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak.

EŞLERİN PASAPORTU İPTAL
Olağanüstü halden önce yapılan iflas ertelenmesi talepleriyle ilgili olarak, iflas ertelenme kararı verilemeyecek. Pasaportları iptal edilen kişilerin eşlerine ait pasaportlar da iptal edilecek. Terör örgütlerine destek veren belediyelerin mallarına devlet el koyacak.