X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dap’tan 4 milyarlık Seda 4 proje geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dap’tan 4 milyarlık Seda 4 proje geliyor

  • Giriş Tarihi: 25.11.2016
Dap’tan 4 milyarlık Seda 4 proje geliyor
Dap’tan 4 milyarlık Seda 4 proje geliyor

2017’ye dört dörtlük girmeye hazırlanan Dap Yapı, Kartal, Beykoz, Acıbadem ve Maslak’ı radarına aldı. 4 ilçede 4 proje hayata geçirmeyi planlayan şirket, toplam 4 milyar liralık yatırıma hazırlanıyor

Dap Yapı 2017'de 4 projeyi birden hayata geçirmek için gaza bastı. Kartal Beykoz, Acıbadem ve Maslak'ı radarına alan şirket, 4 milyar liralık yatırıma hazırlanıyor. 2016'nın çok zor bir yıl olduğunun altını çizen Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ekonomimizin tüm oyucuları el ele vererek reform süreci başlattık. Kötü dönemi atlattık ve yola devam ediyoruz. Şirket olarak da 2017 için 4 milyarlık yatırım planlıyoruz" dedi.

VALİDEBAĞ'A KOMŞU
Geçen yıl Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkartılan, Acıbadem'deki Hava Subayları Lojmanları arazisi ihalesini kazanan şirket 17 dönüm arsada lüks konutlar yapacak. Validebağ Korusu'nun yanında bulunan proje için 1.1 milyar lira yatırım yapacaklarını belirten Yılmaz, 2017'nin başında satışa sunacaklarını projede 350 konut planladıklarını dile getirdi. Beykoz'da ise 2 arazi üzerinde çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, büyük metrekareli 350 konut ve villa yapacaklarını kaydetti.

'UÇAN BİNA' YAPACAK
Kentsel dönüşüm kapsamında büyük bir pasaj yerine konut ve ofis inşa edeceklerini belirten Ziya Yılmaz, "4 kolan üzerine oturan bina yapacağız. Yapı havada duracak, bir tek motoru eksik. Uluslararası 3 mimarlık ofisi proje üzerine çalışıyor. 1.5 milyar yatırım yapacağız, proje için hak sahipleri ile anlaşma süresi devam ediyor" dedi. Kartal'da 500 milyon yatırım yapacakları Teras Kule projesinde ise ön talep topladıklarını belirten Yılmaz, 2 marinanın ortasında yer alacak projede geniş teras alanlarına yer vereceklerini dile getirdi. Teras Kule projesi geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden mimar Zaha Hadid'in Kartal için hazırladığı dönüşüm projesi sınırları içinde yer alıyor.

2018'DE 3.500 KONUT YAPACAK
Son 18 ayda 2 bin bağımsız bölüm teslim ettiklerini belirten Ziya Yılmaz, "2017 yılında 2 bin 250 bağımsız birim daha teslimi yapacağız. Taksim'de bal peteği mimarisi ile dikkat çeken projemiz Petek Residence'da teslimlere başladık. Kartal sahildeki İstmarina'da teslimler seneye yapılacak. Konutun yanı sıra AVM, hastane, okul olan projemizde şantiyede şimdi 2 bin 400 kişi çalışıyor. Satışlarda da yüzde 93'e geldik" dedi. Yılmaz 2018 yılında da Polisan Holding ile Pendik'de 3 bin 500 konut ve 500 ofislik bir proje planladıklarını ifade etti.