X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz

  • Giriş Tarihi: 6.10.2015
Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz
Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz

Başbakan, miting maratonunu "Haydi Bismillah" diyerek Samsun'dan başlattı. AK Parti'nin taahhütleri için "Kaynak nerede?" diye soranlara Davutoğlu, "Kaynak millette" yanıtını verdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim mitinglerine Samsun'dan başladı. Samsun Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaşa hitap eden Başbakan, "Açıkladığımız beyannameden dolayı bize 'kaynak nerede' diye soruyorlar. Kaynak millette" dedi. Samsun'un temsil ettiği istiklal meşalesinin öneminin büyük olduğunu söyleyen Davutoğlu, meydandakilere "Samsun her zaman demokrasiye güç veren şehir olmuştur. Bu yüzden her zaman Samsun'dan yola çıktık. Haydi Bismillah' diyerek ilk adımı atmaya var mısınız?" diye seslendi. Davutoğlu şöyle devam etti:
1 KASIM ZAFER GÜNÜ OLACAK: 7 Haziran seçimlerinden hükümet formülü çıkmadı. Bu nedenle milli irade için huzurunuzdayız. 1950'de tek partiye karşı düğümü siz çözdünüz, 2002'de Sayın Cumhurbaşkanımız yola çıktığında düğümü siz çözdünüz. 1 Kasım da inşallah bir zafer günü olacak.

ONU HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZCHP DERS ÇIKARDI: CHP'nin 'blok' siyaseti, MHP'nin değil, Bahçeli'nin 'hayır' siyaseti ve HDP'nin 'terör' siyaseti. Blok sistemini TBMM Başkanlık seçiminde çökerttik. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye başbakanlık teklif etti. Bahçeli, bizimle içtiği çaya 'hayır' demedi, diğer her şeye 'hayır' dedi. CHP'nin beyannamesini gördük ki bizim merhametli dış politikamızdan ders çıkarmış ve Suriyelileri ülkelerine göndermekten vazgeçmiş.
'PUSLU HAVAYI SEVEN ÇAKALLAR GİBİ...': HDP ilk günden beri terör siyasetini takip etti. 'Sırtımızı dağa verdik' dediler. Halkımızın arasına fitne sokmaya çalıştılar. Puslu havayı seven bazı çakallar gibi dışarıdan ve içeriden bazı çakallar çıktı, 2 polisimiz uyurken bölücü terör örgütü tarafından şehit edildi. İstikbalimizi karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecek. Türkiye'nin her santimetrekaresinde kamu düzenini ihdas edecek, milli birliği, kardeşliği de tesis edeceğiz. Türk-Kürt Sünni-Alevi gibi ayrımlara yönelenlere kesinlikle hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Milli birliğimizin ve beraberliğimizin adresi AK Parti'dir.

MÜCADELE BÜTÜN SİLAHLAR GÖMÜLENE KADAR SÜRECEK: Kirli odaklar 7 Haziran seçimlerinden tek başına iktidar çıkmamasını kullanmak istedi. Koalisyon görüşmelerinden bir hükümet formülü çıkmayınca ülkemizi karıştıracaklarını zannettiler ama yanıldılar. Huzur ve demokrasi operasyonu ile Türkiye'nin sahipsiz olmadığını, Türkiye'de bir yönetim boşluğu olmadığını herkes gördü. Sehirlerimiz bütün illegal çetelerden temizlenmedikçe, ülkenin dört bir yanında vatandaşlarımız huzur ve emniyet içinde hissetmeye başlamadıkça bu operasyonlar durmayacak, kararlılıkla, neticeye ulaşana, bütün silahlar gömülene kadar sürdürülecektir.

#Sayfa#

GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ: Türkiye'nin 13 yıldır elde etmeye çalıştığı kazanımlar yok edilmeye çalışılıyor. 2002'den beri namerde muhtaç olmamak için gecegündüz çalışıyoruz. Biz 2002'de bir felaketin eşiğindeki Türkiye'yi aldık, büyüyen ve gelişen Türkiye haline getirdik. 13 yıl önce IMF kapısında bekleyen bir Türkiye vardı. IMF'ye olan bütün borçlarımızı ödedik. Şimdi dün (önceki gün) açıkladığımız beyanname dolayısıyla bize soruyorlar, 'kaynak nerede' diye. Kaynak millette. Neden biliyor musunuz? Biz 2002'de yüzde 11.5 olan merkez yönetim bütçe açığını 2014'de yüzde 1.3'e gerilettik. Bütçesi açık bir hazine aldık, bütçe açığını en minimum düzeye düşürdük. İnşallah 2017'de de bütçe fazlası vereceğiz. İşte kaynak burada, bereket burada. Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz.
SAMSUN'A HIZLI TREN: AK Parti'nin 1 Kasım'da tekrar tek başına iktidara gelmesiyle Samsun için yepyeni projeler hayata geçirilecek. Doğumdan ölüme kadar yanınızda olacak bir devlet var. Yeşilyol projesi ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon yaylalarını birleştireceğiz. Ankara- Samsun Hızlı Tren hattını mutlaka yapacağız.

ASGARİ ÜCRET 1300 TL OLACAK
Biz iktidara geldiğimizde asgari ücret sadece 184 TL'ydi. İnşallah yeniden iktidara geldiğimizde asgari ücret bin 300 TL olacak. BAĞKUR emeklileri de dahil tarım dışında bin TL'nin altında maaş olmayacak. Bizim kefilimiz geçmiş başarılarımızdır. Yine 1 Kasım'da sandıklarda tek başımıza iktidar olduğumuzda dün (önceki gün) beyan ettiğimiz AK Beyannamemizi birer birer yerine getireceğimizi göreceksiniz. Yeniden ayağa kalkma vaktidir. Tazelenmeye hazır mısınız? Bugün balıkçılarımızla 'virabismillah' dediğimiz gibi 'haydi bismillah' diyelim.

YSK'NIN VERDİĞİ KARAR DOĞRU DEĞİL
Başbakan Davutoğlu, Habertürk TV'de gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. YSK'nın seçim sandıkları ile ilgili kararına saygılı olduklarını, ancak kararı doğru bulmadıklarını söyledi:
SAYGILIYIZ AMA...: Çıkan karara saygılıyız, ama saygılı olmak kararın doğru olduğu anlamına gelmez. AK Parti olarak buna saygı göstereceğiz. Bu şartlarda böyle talep geldiyse ki geldi, YSK'nın bunu göz önüne alması gerekirdi. Doğru olmadığına inandığımız karardır. Türkiye'nin her yerinde suhuletle seçimin yapılabilmesi için biz her türlü tehdidi alırız. Önemli olan halkın o psikolojisini tahkim etmek yani güven psikoloiisini... Karar böyle olmasaydı halk daha rahat sandıklara gidebilirdi. Şimdi sandıklara baskı daha açık hale gelebilir ama biz bunun böyle olmaması için gerekli tedbirleri alacağız.
MALİYETİ 19 MİLYAR TL: Biz bir şey söyledik mi hesap, kitap yapıp söyleriz. Biz verdiğimiz sözü yaparız, kaynağını da buluruz. Hesaplara göre taahhütlerimizin maliyeti 19 milyar TL civarında. Gayrisafi milli hasılamızın yüzde 1'i nispetinde. CHP ve MHP'nin 150 milyar TL civarında.
O GÖRÜNTÜLERE MÜSAADE ETMEYİZ: Terörle mücadeleyi yürütürken aynı zamanda hukukun içinde kalınması şart. Öldürülen bir terörist olsa dahi böyle bir muameleye maruz kalmasına kesinlikle müsaade etmeyiz. Resmin çekiliş şekli, videonun yayınlanış biçimi, olayın bir provokatif anlamda şehre yansıtılması. Gerekli soruşturma yapılır.

BALIKÇILARLA DENİZE AÇILDI
Davutoğlu Samsun mitingi öncesi seçim otobüsüyle balıkçı barınağına geçti. Yol boyunca vatandaşları ve barınaktaki balıkçıları selamlayan Davutoğlu, sahayı gezdi. Davutoğlu dana sonra, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile "Malkoç Bey" adlı balıkçı teknesine binerek denize açıldı. Tekneye sahil güvenlik ve deniz polisi ekipleri eşlik etti. Başbakan Davutoğlu, orta su trol avcılığı balıkçılarıyla ağ çekti, ağlara gelen balıkları kasalara yerleştirdi.