Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cuma namazında linç girişimi!

Adana'da Sabancı Merkez Camii'nde cuma hutbesi okunurken üzerinde olduğunu ve patlatacağını söyleyen bir kişi din görevlisi rehin aldıktan sonra cemaate dehşet anlar yaşattı. Yaşanan izdiham sırasında yaralananlar oldu, camide güven timleri şahsı etkisiz hale getirildi. Dışarı çıkarılan şahıs vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi.

Ramazan ayının son Cuma Namazı için Sabancı Merkez Camii'ne giden Adanalılar korku anlar yaşadı. Din görevlisinin hutbe okuduğu sırada siyah giyimli sakallı bir kişi, yanında oturanlara üzerinde olduğunu ve kendini patlatacağını söyleyerek ayağa kalktı. Belinde sarı bir kablo sarılı olan şahıs, Cuma hutbesi okuyan din görevlisini rehin aldıktan sonra mikrofonu eline alıp göğsünü açarak üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyleyip okudu.
Bu sırada güven timleri şahsın üzerine atlayarak etkisiz hale getirirken, yaşanan izdihamda çok sayıda kişi yaralandı. İsminin Mahmut Kılıçarslan olduğu öğrenilen kişi, gözaltına alınarak emniyete götürüldü.
Bir görgü tanığı, "Siyah giyimli sakallı bir adam bana 'kendimi patlacağım' dedi.
Ayağa kalktı. Belini açmış sarı kablolar görünüyordu. O sırada hocayı rehin aldı. Sonra mikrofonu alıp dua okudu. Ondan sonra vatandaşlar kaçıştı izdiham oldu birbirlerini ezdi" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuma namazında linç girişimi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz