Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çark etti

' görmüyorum' diyen Başkanı Dinçer, çark etti. Dinçer, "Paralel devlet görmüyorum' lafı 'paralel devlet yok' anlamına gelmiyor" dedi

Giriş Tarihi: 11.1.2015
TÜSİAD çark etti
Üyelerinin birçoğunun illegal dinlenmesini, tehdit edilmesini ve Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Erkut Yücaoğlu'nun 18 Eylül'de yaptığı "Bir hukuk devleti kendi içinde e izin veremez" açıklamasını hiçe sayarak Doğan Grubu'na "Paralel devlet göremiyorum" diye açıklama yapan Başkanı çark etti.

İŞADAMINA 1 MİLYON TL'LİK PARALEL KUMPAS - TIKLAYIN

ORGANİZE BİR İŞ BELLİ

Röportajından 10 gün sonra basınla buluşan Dinçer, YİK Başkanı Erkut Yücaoğlu'nun açıklamalarına imza atmaya hazır olduğunu söyledi. Dinçer, "Cumhurbaşkanı ile bakanların eş zamanlı tapelerinin servis edilmesi bunun arkasında organize bir iş olduğunu gösteriyor. Ama bunun ortaya çıkarılması lazım. Ben Ergenekon'a, Balyoz'a inandım ama bugün neredeyiz bilmiyorum. Paralel devlet ciddi bir iddiadır. Ortaya çıkarılması gerekir. TÜSİAD'ın bununla ilgili farklı bir pozisyonu olamaz ki... Biz de bunun ortaya çıkarılmasını isteriz. Bu konuda hiçbir TÜSİAD üyesinin başka fikri olamaz" diye konuştu.

TÜSİAD PATRONU ŞOKTA - TIKLAYIN

PARALEL'İ İSTEMEYİZ
Dinçer röportajda kendisine 'Paralel devlet konusunda TÜSİAD'ın bir misyonu var mı?' sorusu yöneltildiğini hatırlatarak, "Ben de 'Bunu MİT, yargı, devlet ortaya çıkaracak' dedim. Oradaki manşet sizi yanıltıyor. 'Ortaya çıkmış paralel devlet görmüyorum' lafı 'paralel devlet yok' anlamına gelmiyor" dedi. "Bizim muhatabımız Başbakandır" sözlerinin hatırlatılması üzerine de Dinçer, Anayasal açıdan konuya yaklaştıklarını belirterek, "Cumhurbaşkanı devletin başıdır. TÜSİAD'ın eleştirileri, politika önerilerinin muhatabı hükümettir. Söylemeye çalıştığımız buydu" dedi.

TÜSİAD'IN YENİ BAŞKANI BAKIN KİM OLDU - TIKLAYIN

GEÇMİŞİ UNUTMUŞ
Bir dönem ilanlarla hükümetler yıkan, her dönem muhalif açıklamalarıyla gündeme gelen, siyasi raporlar hazırlayarak kendisini politika yapıcıların yerine koymaya kalkan TÜSİAD'ın Başkanı Dinçer'in, "TÜSİAD olarak siyasi parti değiliz. Muhalafet partisi hiç değiliz. Bağımsız ve gönüllü bir sivil toplum kuruluşuyuz" sözleri ise şaşırttı.

İLGİNÇ ÖNERİ
TÜSİAD Başkanı Dinçer, Türkiye'nin bütçe dengesinin 12 yıl önceye göre çok daha sağlam olduğunu belirterek, ilginç bir öneride bulundu. Dinçer, "Kamu borcunun milli gelire oranı yüzde 30'lar seviyesinde. Bütçe açığı yüzde 1'lerde. Acaba bütçe açığı yüzde 2-3 seviyesine çıkarılsa oradan sağlanacak kaynak eğitime, Ar-Ge'ye ya da başka alanlara dağıtılsa ve uzun vadeli kalkınma sağlansa diye bir formül bulunabilir diyoruz. Koç Üniversitesi ile bu konuyu çalışacağız, öneri paketi sunacağız" dedi.

BEN DE PROFESYONELİM
22 Ocak'taki genel kurulda başkanlığa aday olup olmayacağına yönelik sorulara da net yanıtlar vermeyen Dinçer, "Genel kurul karar verecektir. Toplantıdan bir hafta önce bu tip açıklamalar yapılır" dedi. TÜSİAD'ın artık profesyoneller tarafından yönetileceğine dair iddialara da Dinçer şu yanıtı verdi: "Beni sermayedar mı görüyorsunuz? Ben kendimi de profesyonel görüyorum." Merkez Bankası'na sahip çıkan Dinçer, "Başarılı mı" sorusuna "Rakamlara bakarsanız hedeflerin gerisinde" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD çark etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN