Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Birlik ve beraberliğimize kasteden saldırıyı kınıyorum'

'Birlik ve beraberliğimize kasteden saldırıyı kınıyorum'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan terör saldırısını, büyük bir teessürle öğrendiğini aktararak, şunları kaydetti:

TERÖRÜN KARŞISINDA OLMALIYIZ:
Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz. Teröre en büyük desteği, terör eylemleri ve terör örgütleri karşısında çifte standartla hareket edenler vermektedir.

BARIŞA ÇİFTE BOMBA

ARALARINDA BİR FARK YOK:
Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile Ankara Tren Garı'nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur. Millet olarak, özellikle de siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya olarak, bu saldırıların tümüne karşı, aynı duyarlılıkla, aynı samimiyetle, aynı insani ve ahlaki duruşla tavrımızı ortaya koymalıyız. Diğer terör eylemleri gibi Ankara Tren Garı'ndaki saldırı da birliği, beraberliği, kardeşliği ve geleceği hedef almakta.

PROGRAMLAR İPTAL

AMAÇ TOPLUMU BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK:
Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır. Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum. Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayanları kınıyorum. Bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

ÜÇÜZ PROVOKASYON

'TERÖRÜ ORTAK ŞEKİLDE LANETLEMEMİZ GEREKİYOR'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırı haberinin ardından gazetecilere açıklama yaptı. "AB'ye üye olmak isteyen bir ülkenin teröre ve kana bulanması üzüntü vericidir" diyen Kılıçdaroğlu, " Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor. İnancımız ne olursa olsun terörü ortak bir şekilde lanetlememiz gerekiyor. Çok özel bir suçlama yapmak istemiyorum ama bu ülke böyle mi yönetilmeli? Biz bunu hak etmeyen güzel bir ülkeyiz. Terörü bitirmek mi istiyorsun, bitirin kardeşim. Bizden bir şey mi istiyorsun, biz onu yapmaya bütün gücümüzle hazırız" dedi.

CHP KABUL ETTİ, MHP REDDETTİ!

"SURUÇ'TAN SONRA BU KEZ ANKARA'DA ORTAYA ÇIKTILAR
"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Teröristlerin arkasında duran ve azmettiren güçlerin 20 Temmuz'da meydana gelen Suruç saldırısından sonra bu defa da "maşaları vasıtasıyla Ankara'da sahneye çıktıklarına" dikkati çeken Bahçeli, "Bu saldırı açıkça Türkiye'ye ve toplumsal birliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur. Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının habersiz kalmaları sorgulanması gerekir. Bu ihmalkarlıktır" dedi.

YARALILARI ZİYARET ETTİ

'TÜRKİYE TOPLUMUNUN KENETLENMESİ GEREKİYOR'

Ankara'da meydana gelen patlama nedeniyle HDP Genel Merkezinde kriz masası oluşturuldu. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş olayla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Bu saldırı devletin değil, milletin bütünlüğüne yapılmış bir saldırı. Direkt devlet millete saldırmıştır. Çok sayıda STK ve siyasi partinin 'barış olsun' diye, toplumun genel beklentisini dile getirmek üzere düzenlediği mitinge çok vahşice, barbarca, alçakça bir saldırı gerçekleşti. Bütün Türkiye toplumunun bu tür saldırılar karşısında, barış ve özgürlük mücadelesinde kenetlenmesi gerekiyor."

ARKADAŞINA GÖNDER
'Birlik ve beraberliğimize kasteden saldırıyı kınıyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN