Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm falı açan Sözcü kıvırmaya başladı!

Yeni yılın ilk manşetinde bulmaca kılıfıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulunan Sözcü gazetesi, hakkında soruşturma başlatılınca kıvırmaya başladı. Haddini iyice aşan gazete "Tayyipic” "Öl Recep" gibi ifadelerin sehven yazıldığını savundu.

Giriş Tarihi: 3.1.2016 13:50 Güncelleme Tarihi: 3.1.2016 13:55
Ölüm falı açan Sözcü kıvırmaya başladı!
2016 yılının ilk günü çıktığı manşetle bulmaca kılıfında Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan'a "Öl Recep" ve "Tayyipic" diyerek küfür edip, ölümle tehditte bulunan Sözcü gazetesi, hakkında 4 ayrı suç için başlatılan soruşturma haberinin ertesinde bugün bir açıklama yayınladı.

Açıklamada Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay korkudan neredeyse Sözcü'nün patronu olduğunu inkar etti. "Öl Recep" tehdidinin sehven yayınlandığı yalanına sığınan Sözcü gazetesi bunun için de çocuk kandırır gibi "Böyle bir niyetimiz olsa, 'Tayyip' ve 'Erdoğan' adları varken niye 'Recep' adını kullanalım? 'Recep' Cumhurbaşkanı'nın en az kullanılan adıdır." diye kıvırdı.
SÖZCÜ'NÜN ALÇAK MANŞETİNE SERT KINAMA
Patronu Burak Akbay'ı skandaldan habersiz gibi gösteren gazete, "Bahsi geçen bulmacayla hiçbir ilgisi olmadığı halde SÖZCÜ'nün imtiyaz sahibi Burak Akbay'a da hayasızca saldırılıyor." açıklaması yaptı. Açıklamadaki bu tavır Sözcü'nün patronun korkudan ne yapacağını şaşırdığının göstergesi oldu. Açıklamada "Öl Recep" tehdidinin sehven yer aldığı yalanına sığınan Sözcü gazetesi "Tayyipic" şeklindeki aşağılık küfür için hiçbir açıklamada bulunmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm falı açan Sözcü kıvırmaya başladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN