Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SADAT küresel güçlerin tekerine çomak soktu

PKK ve FETÖ'nün yayın organlarının hedefindeki SADAT sessiliğini bozdu. Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi (SADAT) Yönetim Kurulu Başkanı emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, FETÖ ve PKK’ya ait medya kuruluşlarının iftiralarına sert tepki gösterdi. Tanrıverdi, Batı’nın İslam ülkelerini savunma danışmanlık şirketleriyle dizayn ettiğini belirterek, bunlara alternatif olan SADAT’ın bu nedenle saldırıya uğradığını söyledi.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 10:06
SADAT küresel güçlerin tekerine çomak soktu

Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi (SADAT) Yönetim Kurulu Başkanı emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, devletlerle iletişimleri olduğunu ancak şimdiye kadar herhangi bir ülkede ciddi bir ihale almadıklarını ifade eden Tanrıverdi, iftiralara böyle cevap verdi:

İFTİRALARIN SEBEBİ

"SADAT'ın eğitim kampları yoktur. DAEŞ veya başka herhangi bir teror örgütü ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur, olması da mümkün değildir. Yurtiçinde ve dışında halihazırda hiçbir ülkeye veya örgüte gerilla eğitimi vermedik. Gayrinizami harp veya özel harekat eğitimi konularında hizmet vermek istememizden dolayı bizim üzerimizden Cumhurbaşkanımıza vurmaya çalışıyorlar." SADAT hakkındaki yayınları iyi niyetli bulmadıklarını ifade eden Tanrıverdi, Batı'nın ve küresel güçlerin, İslam ülkelerini kendi emelleri istikametinde organize etmek için yönetiminde emekli askerlerin yer aldığı savunma danışmanlık şirketleri aracılığıyla etkilediğini hatırlattı. Tanrıverdi, bunlara alternatif bir Türk firmasına tahammül edilemediği için kendileri hakkında olumsuz yayınların yapıldığını söyledi. Şirketin kurulumu için gereken para ile sermaye artırımının tamamının TSK'dan emekli olan askerlerin sunduğu katkılarla gerçekleştiğini anlatan Tanrıverdi, şöyle devam etti: "Bu işi şimdiye kadar küresel güçler yapıyordu. Türkiye'de biz ilkiz. Devletin kontrolünde faaliyet yürütecek savunma-danışmanlık firmalarının mevzuata kavuşarak kurulması, bu tekelci küresel güçlerin tekerlerine çomak sokmak oldu. Gayrinizami harp, mukavemet hareketidir. Gayrinizami harp veya özel harekat eğitimi konularında hizmet vermek istememizden dolayı saldırılarına uğruyoruz."

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Tanrıverdi, şirketlerinin kurulduğu günden bu yana devletten en ufak bir destek almadığının altını çizerek, "Daha önce iftira olduğunu defaatle açıklamış olduğumuz konular, 'çamur at izi kalsın' mantığıyla tekrar tekrar gündeme getirilmektedir. SADAT; köklü geleneg?e sahip olan silahlı kuvvetlerin desteğine ihtiyaç duyan İslam coğrafyasındaki ülkelerin ihtiyacına cevap verme vecibesinden neşet bulmuştur. Bugün İslam coğrafyasını dizayn etmek isteyen küresel güçlerden 'nin emekli askerlerden oluşmuş 70 savunma danışmanlık şirketi üçer- beşer adet, İslam ülkelerinde ABD menfaatlerine uygun faaliyet göstermektedirler. SADAT'ın amacı, İslam ülkelerini de bu şirketlerin tasallutundan kurtarmaktır. İslam ülkelerine savunma alanındaki danışmanlığı SADAT yapmasın da ABD savunma danışmanlık şirketleri mi yapmaya devam etsin? (Star)

CUMHURİYET ÇİRKİN YALANIYLA REZİL OLDU

CUMHURİYET'TEN BİR SKANDAL DAHA

ÖZGÜR GÜNDEM SORUŞTURMASI'NDA 3 TUTUKLAMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SADAT küresel güçlerin tekerine çomak soktu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN