Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ANTALYASPOR ( HABERLERİ

Antalyaspor ( ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika Antalyaspor ( haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Antalyaspor ( konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 4729 Antalyaspor ( haberi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 25.02.2024 00:00
ANTALYASPOR İLE İLGİLİ HABERLER

Antalyaspor, çeşitli dallarda ve liglerde mücadele eden futbol takımı ile tanınmış Türk spor kulübü. Antalya kentini liglerde temsil eden kulübün ilk şubesi olan futbol şubesi 2 Temmuz 1966 tarihinde kuruldu ve 11 Kasım 1966'da profesyonel liglere adım attı.[2]

Antalyaspor A.Ş., Antalyaspor Derneği ve Antalyaspor Vakfı olarak ayrılan kulüpte, şirket sadece futbol ve hentbol yönetiminden sorumlu bir kuruluştur. Antalyaspor Derneği ise bünyesindeki voleybol, jimnastik, masa tenisi, Amerikan futbolu, atletizm, bisiklet, judo, sutopu, triatlon, espor ve yüzme dallarında etkinlik gösterir. Lakapları "Akrep" olan kulübün renkleri kırmızı-beyazdır.

Antalyaspor'un arması beyaz zemin üzerine kırmızı renkle oluşturulmuş bir çemberle çevrelenmiştir. Çemberin ortasında kırmızı renkte Antalya'nın sembollerinden Yivli Minare ve onun altında da kulübün kuruluş tarihi olan 1966 yazısı vardır. Minarenin iki yanında çemberin kenarlarıyla paralel açıda kırmızı renkli A ve S harfleri armayı tamamlar.

SON DAKİKA