Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selfie uğruna burun estetiği!

Son yıllarda hemen herkesin selfie akımına kapılmasını değerlendiren uzmanlar, kişilerin artık yüzün en dikkat çekici bölgesi olan burun kısmındaki en ufak kusurları dahi görmeye başladığını ve estetiğe yöneldiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15.6.2016 16:26 Güncelleme Tarihi: 15.6.2016 16:29
Selfie uğruna burun estetiği!

Uygulamalarında ultrasonik (Piezo) kemik şekillendirme yöntemini kullanan Kulak Burun Boğaz (KBB) Op. Dr. Önder Akdeniz, son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte, hemen herkesin kullandığı selfie (özçekim) pozlarının, 'selfie gölgesi' sebebiyle kişilerin burnundaki en ufak problemi dahi görmesine olanak sunduğunu söyledi.

EN ÇOK BURUN UCU KÜÇÜLTME YAPILIYOR

Hızla artan bu özçekim çılgınlığında, en sık tercih edilen fotoğraflar genel olarak sağ ve sol çapraz pozlar olurken, 'selfie gölgesi' diye adlandırılan etkinin, burundaki poligon sisteminde facet (kesit) noktaya denk geldiğini ifade eden Akdeniz, "Gölgeler özellikle burun ucunda çok önemli hale geldi. Estetik operasyon düşünen kişilerin en çok istediği operasyonun burun ucunun küçülmesidir. Gelişen plastik cerrahi alanı son yıllarda bizlere birçok yeni teknik ve farklı bakış açısı kazandırdı. Rinoplasti dediğimiz yöntem sayesinde, burundaki var olan problemleri gidererek, daha işlevsel bir hale getirmekteyiz. Bu operasyon yüz hatlarıyla da uyumu sağlarken, aynı zamanda operasyon sonrası hastaların en kısa zamanda iyileşmelerine de olanak sunuyor" dedi.

"MORARMA VE ÖDEM SORUNU ORTADAN KALKTI"

Operasyon sonrası iyileşme sürecindeki şişlik, ya da morarma gibi fiziksel travmaların azalması, rinoplastinin günümüzdeki popülerliğinin altında yatan önemli etkenler arasında yer aldığını aktaran Önder Akdeniz, daha hassas çalışma imkânı veren alet ve cihazlar sayesinde, çevre dokuya hiçbir zarar vermeden kemiğe müdahalede bulunulabilirken, kıkırdak üzerinde inceltme, şekillendirme gibi çeşitli işlemler de daha hassas bir şekilde, dokulara fazla zarar vermeden gerçekleştirilebildiğini söyledi.

KİŞİYE UYGUN TEKNİK

Estetik operasyonların, kişiye özel tekniklerle uygulanması gerektiğine vurgu yapan Akdeniz, "Bildiğiniz gibi burun operasyonları sadece estetik problemleri gidermek amacıyla değil, aynı zamanda alma problemlerini çözmek amacıyla yapılabilmektedir. Eğer kişinin burnundaki alma kanallarında herhangi bir problem varsa, bu sorun çoğunlukla estetik problemleri de beraberinde getirir. Burun estetiği kişiye özel tasarlanan operasyonlardır ve güzel bir burnun, mutlaka yüzün genel ölçüleriyle uyumlu şekilde olması gerekiyor. Ameliyat hastanın burun ve yüz yapısına göre özel olarak planlanmalı, hastaya en uygun şekil ve teknik uygulanmalıdır" diye konuştu.

BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

BURUN ESTETİĞİ ÖZGÜVENİ ARTIRIYOR

BURUN AMELİYATI OLAN GENÇ 3 AYDIR KOMADA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selfie uğruna burun estetiği!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN