Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaptırmak isteyenlere tavsiyeler

Giriş Tarihi: 17.3.2016 17:12
Burun estetiği yaptırmak isteyenlere tavsiyeler

, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. yaptırmak isteyenlere ameliyat öncesi tavsiyelerde bulunuyor.

Burun Estetiği Tavsiyeleri

" tüm dünyada en çok talep ve geçekleştirilen operasyon türlerinden biridir. Çünkü burun, ilk bakışta dikkati çeken, yüz güzelliğinin en belirleyici unsurlarındandır. hem işlevsel hem de estetik sorunları gidermek için yapılabilir. Rinoplasti ile giderilen estetik sorunlar arasında aşırı büyük ya da küçük burun, kemer ve eğrilikler, burun ucu düşüklüğü ve asimetrisi bulunmaktadır."

Op. Dr. Fatih Dağdelen burun estetiği yaptırmak isteyenlerin operasyon öncesi bilmeleri gerekenleri şöyle sıralıyor "Burun estetiğinin ardından sahip olacağınız burundan mükemmellik yerine düzeltme ve iyileştirme bekleyin. Çünkü bu ameliyata giren herkesin sahip olduklarını burnunun üzerinden iyileştirmeler yapılacağını bilmesi ve beklentilerini ona göre belirlemesi çok önemlidir. Burun estetiğinizin doğal görünmesi için bu çok önemli bir kriterdir."

Burun estetiği ameliyatının ve ardından geçirilmesi gereken sürecin sabır gerektirdiğini belirten Op. Dr. "Burun estetiği ameliyatının ardından gerekli olan iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Kişilerin genel sağlık durumları, cilt yapıları ve yaşam tarzları ameliyat sonrası iyileşme süreci üzerinde çok etkilidir. Sigara ve alkol kullanımı, cildinin kalınlığı ve kalitesi, beslenme ve uyku düzeni en etkili faktörlerdir."

Burun estetiği ameliyatının ardından tam olarak iyileşebilmek için zamana ihtiyaç olduğunun unutulmaması gerektiğini belirten Op. Dr. Fatih Dağdelen "Burun estetiği ameliyatlarının diğer lara göre farkı bulunur. Estetik operasyon sonrası burnunun yeni şekline alması daha fazla zaman alır. Burnun tam olarak iyileşebilmesi için ortalama 1 yıl gibi bir süreye ihtiyacı vardır. Örneğin burnunuzdaki his kaybının tam olarak yerine gelmesi için 1 yıllık bu iyileşme sürecini kendinize tanımalısınız."

Son olarak ameliyat öncesinde doktorunuza nasıl bir burun istenildiğinin tam olarak açıklanması gerektiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen "Burnun yeni şekli belirlenirken hastanın var olan burun şekli ve genel yüz yapısı birlikte değerlendirilir. Ve hastanın yüzüyle en uyumlu ve en doğal şekle hasta ile birlikte karar verilir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde hasta ameliyat sonrasında nasıl bir buruna sahip olabileceğini bilgisayar destekli tasarımlar aracılığıyla bilerek ameliyata giriyor. Bu sayede hasta ameliyat sonrasında beklenmedik bir sonuçla karşılaşmamış oluyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burun estetiği yaptırmak isteyenlere tavsiyeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN