Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhteşem, gerçek bir teslimiyet hikayesi…

“Kertenkele”, yine herkesi derinden etkileyen bir sahneyle karşımızdaydı. Dizide, İslam dininin, topluma örnek olan ve insanlığa sunulan güzellikleri, Peygamber efendimizin, Hadisi şerifleriyle ve Ashabı kiramın başından geçen olayların anlatıldığı kıssalarla, ekrana gelmeye devam ediyor.Dinimizde teslimiyet abidesi olarak gösterilen, sabreden ve şükredenin en güzel örneklerinden biri olan, Hifa Hatun ile Süheyb (r.a) örnek ve ibret veren hikayesi, Kertenkele'nin bu haftaki vaaz konusu oldu. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s) döneminde yaşanmış bir olaydan yola çıkarak, Hifa Hatun ile Süheyb hazretlerinin hikayesini anlatan Kertenkele'nin "Hayırlı evlilik" üzerine verdiği vaazı, seyredenlere duygu dolu anlar yaşattı. Peygamber efendimizin; "Cennette yüksek bir çardak vardır. Orada yalnız şükredenlerle, sabredenler otururlar." buyurduğu Hadisi Şerifiyle sabreden ve şükredene en güzel örneklerden biri olan, sabredenlerden Hifa Hatun ile şükredenlerden Süheyb hazretlerinin hikayesi, Ashabı kiramın kuvvetli bir imana ve tam bir teslimiyete sahip olduğunun en güzel örneğini anlatıyor. Vefatlarının ardından namazlarını bizzat, Peygamber efendimizin kıldırdığı bu iki değerli sahabenin başuçlarında yer alan tahtalara ise, "Bu ALLAH u Teâlâ'nın nimetine şükür edenin kabridir." diğerine de: "Bu ALLAH u Teâlâ'nın mihnetine sabredenin kabridir." ibaresi yazılmıştır.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhteşem, gerçek bir teslimiyet hikayesi…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN