Hollanda’lı Anna, Nihat Hatipoğlu canlı yayınında Müslüman oldu, Tuana adını aldı!

Hollanda’lı Anna, Nihat Hatipoğlu canlı yayınında Müslüman oldu, Tuana adını aldı!
08.05.2019 | 10:34

Nihat Hatipoğlu’nun Sultanahmet Meydanı’ndan Ramazan ayı boyunca canlı yayınla ekrana gelen İftar ve Sahur programı, her yıl olduğu gibi bu yılda da izleyicilerle doldu taştı. Nihat Hatipoğlu’nun izleyicilerden Anna, canlı yayında elime-i Şehadeti getirerek Müslüman oldu.

Dün gece (8 Mayıs) yayınlanan sahur programında seyirciler arasında Yurt dışından 'da gelen izleyiciler vardı. İzleyicilerden Anna, mikrofonu alarak Hatipoğlu'na Hollanda'dan geldiğini Müslüman olmak istediğini söyledi. Annesi Hollandalı, babası Azerbaycan'lı olan Anna'nın nişanlısı ise Türk'tü. Nişanlısı benim hiçbir katkım yok, Anna kendisi araştırdı ve Müslüman olmak istediğini söyledi ben de size getirdim. Bu istek üzerine çifti yanına çağıran Hatipoğlu "Aramıza hoş geldin. Bu isteğin beni çok mutlu etti. Müslümanlıkta inanç çok önemli. Biz Allah'ın bir olduğuna inanıyoruz. O hiçbir şeye muhtaç değil. Her şeyi yaratandır. Allah, Adem'i yarattığı günden bu yana sürekli elçiler gönderdi. Onlarda insanlara doğru yolu öğrettiler. Biz tüm peygamberlere iman ediyoruz. Hz. Muhammed ise son peygamberimizdir. Kur'an-ı Kerim son kitaptır. İnsanların mutluluğu, hidayeti, dünya barışı için evrensel prensipler koyuyor. Bunları anlatıyorum sana çünkü Müslüman olacaksan bunları kabul etmen gerekiyor. Yaşadığımız sürece haramdan kaçınıyoruz. Allah'ın yapın dediği emirleri yerine getiriyoruz. Öldükten sonra ise yeniden dirileceğiz. İyilik- kötülük olarak hesaba çekileceğiz.

Hatipoğlunun anlattıklarına Anna, "dediklerinizi kabul ediyorum, yaşadığım sürece, elimden geldiğince bunlara dikkat edeceğim. Hatipoğlu'nun yardımıyla Kelime-i Şehadeti getirten Anna, Müslüman oldu ve adını da Tuana olarak değiştirdi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN