5 günlük hava durumu
8 Mayıs 2012 Salı

Beygir gücünde ilaç

  • 08.05.2012

Yarış atı ilaçlarını cinsel performans artırıcı ürün olarak piyasaya süren çete çökertildi. Liderliğini "Ferrari Ekrem" lakaplı Ekrem Usta'nın yaptığı çetenin, cinsel gücü artırıcı ilaçları, Uzakdoğu'dan getirerek Almanya üzerinden Türkiye'ye soktuğu belirlendi

İthali ve kullanımı yasak yarış atı ilaçlarını sahte beyanla yurtdışından getirip, cinsel performans artırıcı ilaç olarak satan bir şebeke çökertildi. Şebekenin, Uzakdoğu'dan getirip Almanya üzerinden dolambaçlı yollarla Türkiye'ye soktuğu ilaçların cinsel gücü artırıcı ürünler olarak piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. 'Ferrari Ekrem' lakaplı Ekrem Usta adlı çete liderinin de aralarında olduğu 8 sanık hakkında suç örgütü kurmak, örgüt adına faaliyet göstermek ve ithali yasak maddeleri ülkeye sokmak suçlarından dava açtı. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı belgelere göre akıllara durgunluk veren kaçakçılık olayı şöyle gerçekleşti: Afacan Kardeşler Elektronik İthalat Turizm Sanayi ve Ticaret şirketinin sahibi olan Ekrem Usta, Türkiye'ye atlarda doping ilacı olarak kullanılan erkeklerde de cinsel performans artırıcı olarak bilinen P-Bloc adlı sıvı ilacı getirmek amacıyla Hong Kong'da yaşayan ve Çince konuşan Ramazan Çelik'le görüştü. Onun vasıtasıyla telefon ve elektronik posta yoluyla P-Bloc adlı sıvı ilacın da bulunduğu 24 ayrı ilaç sipariş etti.

LAKABI FERRARİ'NİN ATINDAN

Bu ilaçların hepsi erkeklerin cinsel kudreti artırmak amacıyla kullandıkları ilaçlardı. Şebeke ilaçların hepsini gümrükten kaçak yollarla Türkiye'ye sokmayı planlıyordu. P-Bloc, Pincher Plant adı verilen bir bitkiden yapılıyordu. Nadir bulunan bu bitki, böcek yiyen etobur bir bitkiydi. Normalde ağrı kesici ilaçların da hammaddesi olan bu P-Bloc, gerçekten doping gibi yarış atlarının performansını yükseltiyor, erkeklerin de cinsel kudretini artırıyordu. Yarış atlarına verilen ilaçları yurtdışından getirdiği için çete lideri Ekrem Usta'ya Ferrari'nin ambleminde at resminin bulunmasından esinlenerek 'Ferrari Ekrem' lakabı verildi.

AT VE ERKEKLER İÇİN doping
Çete, bu ilginç ilacı gözde ürünü olarak piyasaya sürmek için film senaryolarını aratmayan bir plan yaptı. Plana göre ilaçlar Hong Kong'dan önce Lufthansa Havayolları ile Almanya'nın Frankfurt şehrine gönderilecek, daha sonra kara ve deniz yoluyla Türkiye'ye getirildikten sonra çeşitli gümrüklerinden ülkeye sokulacaktı. Ürünlerin piyasaya sürülme süresini ve maliyeti artıran bu dolambaçlı yolu kullanmaktaki amaç, çetenin faaliyetlerinin deşifre olmaması, olsa bile şebekenin tepe yönetimine ulaşılamaması idi. Plan uygulamaya koyuldu ve ürünlerden bir kısmı 1 Şubat 2011'de İstanbul'dan kargoyla İzmir'e kargo ile gönderildi. Polis, 3 Şubat'ta İzmir'de kargonun ulaştığı yerde koliyi almaya giden alıcı Barış Vatansever'e kolinin içinde ne olduğunu sordu. Vatansever bu soruya "Yarış atlarının yemine katılan ilaçlar var" cevabını verdi. Ancak ilaçlarla ilgili bir belge ve fatura sunamadı. Polis bunun üzerine 24 adet P-Bloc şişesine el koydu. P-Bloc'un ruhsatlandırılmış bir veteriner ilacı olmadığı, yani ruhsatsız bir ürün olduğu anlaşıldı. Şebeke Türkiye'de atlara bile verilmeyen ilacı satıyordu. SABAH'ın görüştüğü yarış atları konusunda uzman veterinerler, P-Bloc'ın Türkiye'de kullanılmayan bir ilaç olduğunu, Tarım Bakanlığı'nın onay vermediği bu ilacın kullanılmasının hayvanlar için bile sakıncalı olduğunu söyledi.

15 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ
Şebekeye İstanbul'da da operasyon düzenlenirken, 24 farklı markada toplam 87 bin 761 adet cinsel performans artırıcı maddeye el konuldu. P-Bloc şişelerinden her biri 60 dolar (105 TL) karşılığında satılıyordu. Ürünlerin gümrüklenmiş toplam değeri ise 653 bin 887 TL idi. 23 Şubat 2012 tarihli iddianamede sanıklardan Ekrem Usta, Ahmet Kenan Ökke, Ramazan Çelik, Halil İbrahim Usta ve Muzaffer Okuyucu hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Diğer sanıklar Süleyman Polat, Şefik Yaman ve Necmi Ayten hakkında da toplam 9 yıla kadar hapis cezası istendi.

NADİR BULUNAN BİTKİDEN...
P-Bloc isimli sıvı ilaç, Pincher Plant olarak bilinen ve etobur olan bir bitkiden yapılıyor. Normalde ağrı kesici ilaçların da hammaddesi olan bu P-Bloc, gerçekten doping gibi yarış atlarının performansını yükseltiyor, erkeklerin de cinsel kudretini artırıyor.

Seyran ATAMAN / ÖZEL İSTİHBARAT

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Google Howard Carter'ı unutmadı
Hamile eşini bu hale getirdi
Otobüs şoförünün boğazını kesti
İstanbul'da korkutan yangın
Felaketler peşini bırakmıyor
PTT şubesi soyuldu
Ortağının kulağını kesti
Tecavüzcü suçüstü yakaladı
İlk kez deniz gördüler
Meteoroloji'den sıcak haber HARİTALI
Babasını öldürdü
Köylülerden yağmur duası
Polisten sürücülere ceza yerine lokum
Evi çöplüğe çevirdi
Hastanede ihmal iddiası
TIR viyadükten düştü
Karayolu 'kaya' yolu oldu
Kadına şiddetin böylesi görülmedi
Cipste büyük tehlike
Yıkımda arbede çıktı
Muğla'da deprem
Bursa'da iki noktada bomba paniği
Bu otomobilden sağ çıktılar
Bisikletten düştü ağır yaralandı
Kazanın minik tanığı şoka girdi
Köprüde asılı kaldı
İstanbul'da 'çakma' operasyonu
Şanlıurfa'da UFO heyecanı
Amacım öldürmek değildi
5 ölümlü kazaya farklı rapor
Hastanelerde kör nokta kalmayacak
Çocuk geline hem cinsel istismar hem bıçak
Efe'nin fotoğrafıyla okul müdürünü kovaladı
Evlilikler azaldı boşanmalar arttı
'Tek sıra 4 masa bizi bitirir'
Üçlü çapraz nakillerle 'böbrek dostu' oldular
Mavi Marmara'da tek eksik kimlikler
Otomobil karşı şeride uçtu: 3 ölü
Stockholm'de Anadolu rüzgârı
Bieber ringe çıktı!
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol