5 günlük hava durumu
21 Şubat 2012 Salı
NAZLI ILICAK
Yazıyı Dinle
Bu haberin ses dosyası henüz hazır değil.
İletişim
SMS: NI yaz boşluk bırak mesajını yaz 4122'ye gönder. (1,60TL) MH:02165317373
BUGÜNKÜ TÜM YAZILARI
Cemaatçi avı
Seçilmiş-atanmış
Almanya örneği

Cemaatçi avı

Önce 13 Şubat 2012'de Hürriyet'te Şükrü Küçükşahin yazdı: "Hakan Fidan MİT Müsteşarı olunca, ziyaret ettiği önemli bir isim, ona, 'Gülen Cemaati devlette örgütleniyor' demiş. Fidan da, 'Paralel bir örgütlenmeye devlet içinde izin vermemek ana görevimiz' cevabını vermiş."
14 Şubat'ta da Vatan'da Bilal Çetin, aynı konuya temas etti: "Sorgulama krizinin öncesinde, Tayyip Erdoğan'a sunulan kritik bir dosyadan söz ediliyor. Rivayet o ki, bu dosya, bazı kritik birimlerdeki Cemaat örgütlenmesiyle ilgiliymiş..."
Bilal Çetin'e göre, hükümet, önümüzdeki haftalarda Emniyet müdürleri ile hâkim ve savcılar arasında, "Cemaatçi kadrolaşmayı"önlemek için büyük değişikliklere gidecekmiş.
Bir polis ya da savcının Cemaatçi olduğu nasıl anlaşılır? Herhalde, 28 Şubat'ta gördüğümüz gibi, okudukları gazetelere bakılıyor, görüştükleri insanlar inceleniyor. Bunun adı fişleme değil mi? Benim duyduğuma göre, Gülen'e yakın isimler bu konudaki bilgileri Erdoğan'a aktarmış. Erdoğan, böyle bir fişlemeden haberdar olmadığını onlara söylemiş. Bence de Erdoğan'ın MİT'in "Cemaatçi avına"çıktığından haberi yoktur. 28 Şubat'ın acılarını yaşayan bir siyaset adamı, fişlemeyi makûl karşılamaz. Belki de bütün bu yazılıp çizilenler dedikodudan ibaret. Bekleyip görelim.

Yazarın tüm yazılarını Facebook ve Google + sayfalarından takip etmek için tıklayın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol