X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Darp Edilen Öğretmene Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Darp Edilen Öğretmene Destek

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 15:02
BURSA’DA ÖĞRENCİ YAKINLARI TARAFINDAN DARP EDİLEN ÖĞRETMEN İBRAHİM ÇOLAKOĞLU’NA DESTEK AMACIYLA TÜRK EĞİTİM-SEN BURSA 2 NO’LU ŞUBESİ TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI.
Darp Edilen Öğretmene Destek

Türk Eğitim-Sen 2 No’lu Şubesi, bir öğretmenin öğrenci yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.
Bursa’da geçtiğimiz günlerde öğrenci yakınları tarafından darp edilen öğretmen İbrahim Çolakoğllu’na Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No’lu Şubesi ve velilerden destek geldi. Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Değirmenönü Mahallesi’nde bulunan Emine Sait Uyar İlkokulu önünde basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Fatih Gümüş, “Son dönemlerde okullarda şiddet hadiseleri arttı. Öğretmenlere yönelik şiddet olayları olağan hale geldi. Öğretmenin toplum nazarındaki itibarını bilerek yerle bir eden milli eğitim yöneticileri, bu saldırıların gerçek failleridir. Okulların öğretmene şiddet haberleriyle sürekli anılır hale gelmesinde milli eğitim idarecilerinin sorumluluğu bulunmaktadır. Yöneticilerin bu güvenlik meselesiyle bir an önce ilgilenmesi gerekiyor. Öğretmenimize yapılan saldırıyı eğitim camiasına yönelik bir saldırı olarak ele alıyor ve kınıyoruz. Okullarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçebilmek için ilgili tüm kesimleri sorumlu davranmaya ve öğretmenin itibarına sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.
Basın açıklamasına katılan öğrenci velileri de, öğretmen İbrahim Çolakoğlu’nun hakarete maruz kalmasının yanı sıra darp edildiğini dile getirdi. Vatandaşlar, okulda güvenlik olmadığını, çocuklarını okula endişeyle gönderdiklerini söyledi.