X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yiğit Bulut: Kaçarken Yunanlılar gibi yakıp yıkmaya çalışıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

: Kaçarken Yunanlılar gibi yakıp yıkmaya çalışıyorlar

  • Giriş Tarihi: 25.3.2015 02:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 04:14
Yiğit Bulut: Kaçarken Yunanlılar gibi yakıp yıkmaya çalışıyorlar
Yiğit Bulut: Kaçarken Yunanlılar gibi yakıp yıkmaya çalışıyorlar

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı , Türkiye'deki oligarkların artık kaçmaya başladığını, kaçarken de Yunanlılar gibi yakıp yıkmaya çalıştıklarını söyledi.

TRT Haber TV'de yayınlanan, Hasan Kurtulmuş'un sunduğu Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı , son günlerde siyaset arenasında yaşananları ve bunun ekonomiye etkilerini analiz etti.

Haftalardır yatırımcıyı ekranlardan, manipülatör medyaya karşı uyardığını, doların yükselişinin, bir manipülasyonun sonucu olduğunu, ve bunun geri dönüşünün olacağını defalarca söylediğini hatırlatan Bulut, Euro-Dolar paritesine dikkat çekti, "EUR/USD paritesi değişmedi o günden bugüne, 1.05'le 1.10 arasında gidip geliyor. Farklı bir yere gidip gelmedi. İçerideki büyük hareketi kurgulayacak bir Euro-Dolar hareketi yok. Ama spekülatif anlamda insanları tuzağa düşürenler, o günlerde siyasal sonuç almak adına, ekonomik ve finansal ateşin üzerine gaz dökenler, siyasal sonuç alamadılar ama cepleri malesef doldu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki durumu Roma ve Sezar örneğiyle açıklayan Yiğit Bulut şöyle konuştu:

SEZAR "ROMA'NIN OLANI ROMA HALKINA VERMEYE HAZIR MISINIZ" DEDİĞİNDE...

Sezar, Rubicon Nehri'nin kenarına geldiği zaman, o güne kadar hiçbir general lejyonlarıyla birlikte Rubicon Nehri'ni geçip Roma'ya girmemiş. Lejyonlarına dönüp soruyor:

"Roma'nın olanı, Roma halkına vermeye hazır mısınız?" diyor. Önce anlayamıyorlar, tekrar soruyor. Askerleri hep bir ağızdan "hazırız" dedikten sonra Rubicon Nehri'ni geçiyor. O zaman zaten senatörlerin büyük çoğunluğu kaçıyor.

SEZAR İÇİN "DARBE YAPTI, DİKTATÖR OLDU" DİYORLAR

Roma'daki senatörlerin, Sezar'ın ordusu tarafından devrilmesi bir askeri darbe değil bir kere. Böyle yorumlar yapılıyor. "Arkasından diktatörlük geldi" deniliyor. O dönemdeki Sezar'ın lejyonlarına, geçmişine bakarsanız, senatonun içinde bulunduğu kirli ilişkiler yumağına bakarsanız, Roma'nın artık tamamen bir devlet niteliğini kaybedip bir "corruption" yani yolsuzluk yumağı haline döndüğünü dikkate alırsanız, Sezar'ın Roma'ya girişi halk tarafından büyük bir sevinçle karşılanıyor.

kalan karakter 1000

osman osman

Derin Analizde çıkıyor her hafta aynı şeyleri tekrarlıyor başka bir bildiği yok bu kadar büyütmeyin bu adamı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.05.2015 00:00
mert mert

senin Allah'ına kurban konuş. Konuş ki gerçekler iyice aşikar olsun. Bunların foyaları tamamen dökülsün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 25.03.2015 11:03
BHY BHY

Cumhurbaşkanımız; Recep Tayyip ERDOĞAN enkaz konumunda olan bir ülkeyi dev yapmak istiyor. Bunu fark eden engelleyici unsurlar devrede gerek iç ve gerek dış odaklar bu ülkeyi özgürlüğüne kazandıran vatan evlatları canlarını vermişken cep doldurmak için gelişimlerin dibine dinamit koyanlar utansınlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 25.03.2015 10:29
hüseyin cenk çetin hüseyin cenk çetin

Adı gibi Yiğit adam..aklı selim bir yazarsın-yorumcusun..seni hep takip ettim..senin gibi daha çok Yiğit ler lazım bize...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 25.03.2015 09:40
duriye duriye

çok derin konuşmuş vay be

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.03.2015 09:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.