Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya elveda

Giriş Tarihi: 22.10.2014 12:06
Nokia'ya elveda

Çok yakında ismini geride bırakıp, Lumia ismini görmeye başlayacağız.

Microsoft'un Nokia'yı satın alması ve bundan sonra mobil pazarda daha aktif rol oynayacağını bildirmesinin ardından, Nokia ismini kaldıracağı ve mobil tarafta da markasını daha ön plana çıkaracağına dair söylentiler vardı. Arka arkaya gelen haberler, bu söylentilerin gerçeklik payı olabileceğini gösteriyordu ve öyle de oldu.

Microsoft, işletim sistemli 'lardaki "Nokia" markasını kaldırmaya başladı. Ürünlerde, bu ürünlerin sitelerinde ve sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere birçok yerde bundan sonra "Nokia Lumia" ismini değil, "Microsoft Lumia" ismini göreceğiz. İlk adımlar da Fransa tarafında atılmaya başlandı. Nokia'nın Fransa tarafı, Microsoft Lumia ismini kullanmaya başladı.. Kısa süre sonra da bu değişimin tüm pazarlara yayılması planlanıyor.

Tabii böyle bir karar alınmış olsa da, Nokia'nın faaliyetleri sürüyor. Telefon pazarında büyük işler başaran Nokia, bir taraftan da network altyapıları ve haritalar üzerine birçok çalışma yürütüyor. Şu sıralar da bu çalışmalara daha fazla odaklanacak gibi görünüyor.

Siz ne dersiniz? Sizce Nokia ismine veda etmeli miyiz?

Bu arada, Nokia'nın ürettiği WP telefonların şu an Windows Phone pazarının %90'ını elinde bulundurduğunu ekleyelim.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nokia'ya elveda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz