X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Twitter Facebook'un Timeline özelliğini kopyaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Twitter Facebook'un Timeline özelliğini kopyaladı

  • Giriş Tarihi: 7.1.2015 11:06 Güncelleme Tarihi: 7.1.2015 11:16
Twitter Facebook'un Timeline özelliğini kopyaladı
Twitter Facebook'un Timeline özelliğini kopyaladı

Twitter, Facebook'un timeline özelliğini kopyaladı.

Facebook'tan yeni uygulama: Fecoder. Fecoder; profilinizden birçok şeyi kaldırsanız dahi arkadaşınız olmayan kişilerin dahi erişmesine imkan veriyor.

Android uygulama olarak geliştirilen ve Play Store'da 'Fecoder' ismiyle yer alan uygulama, Facebook ID'sine girdiğiniz kişinin zaman tünelinde ve fotoğraflar sekmesinde çıkmayan fotoğraflarından bazılarını, kişinin beğendiği fotoğrafları, yorumladığı fotoğrafları, beğendiği ve ziyaret ettiği yerleri çözebiliyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen ve telefondan herhangi bir izin istemeyen uygulama, Android 2.3 versiyonu üzerindeki tüm cihazlarda çalışabiliyor. Uygulamanın 3 Ocak itibariyle yayınlanmasının ardından, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in daha önce yayınlanmamış bazı fotoğrafları da internette yer aldı. Fotoğraflarda Zuckerberg'in bir partiye katılımı, arkadaşları ile partide çekilmiş fotoğrafları ve bir düğüne terlikle gittiği fotoğraflar yer alıyor.

Fecoder programının yayınlanmasının ardından internete düşen fotoğrafların birinde, Facebook'un eski yöneticilerinden Kevin Colleran ile Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in kardeşi Randi Zuckerberg'in, Yahoo'nun reklamı olan bir aracın önünde el hareketi yaparken ki pozu görülüyor.

FACEBOOK'UN TİMELİNE ÖZELLİĞİNİ EKLEDİ

Twitter tıpkı Facebook gibi Timeline özelliğini ekledi. Eski Tweet'leri bir arada toplayıp yayınlayan Timeline özelliği, birçok kişiyi inanılmaz kızdırdı.

Masum bir özellik ile başlayan Timeline özelliği, birçok kullanıcı tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. Nedeni de, sahip olduğu algoritma sayesinde kullanıcıların isteği dışında eski yazılanları tekrar gündeme getirmesi ve bu sayede de tekrar bir tartışmaya yol açması. Twitter, ilk denemeleri Kasım ayında başladı. Timeline'da yer alan Tweet'ler kullanıcıların attığı Tweet'erin Retweet oranı ve Tweet'lerin Favori edilip edilmediğine göre belirleniyor. Twitter'i az kullanan kişiler için oldukça kullanışlı olan Timeline özelliği, sürekli Twitter'da olan kişiler için tam bir eziyet olduğu söyleniyor.