X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gülnar'ın saklı cenneti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gülnar'ın saklı cenneti

  • Giriş Tarihi: 22.10.2014 17:01 Güncelleme Tarihi: 22.10.2014 17:01
Gülnar'ın saklı cenneti
Gülnar'ın saklı cenneti

Mersin'in Gülnar ilçesi Zeyne Mahallesindeki "saklı cennet" olarak nitelendirilen doğa güzeli yer, sonbahar gelmesine rağmen tatilcilerin tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte tatil merkezleri boşalmaya başlarken, bazı vatandaşlar son günleri değerlendirmeye çalışıyor. Kimileri denize girmeyi tercih ederken, kimileri de mesire alanlarında sıcak havanın son günlerinin tadını çıkarıyor.

Zeyne Mahallesi'nde kanyonunda saklı cennet olarak bilinen yer, tatilcilerin önemli mekanları arasında yer alıyor. Toros Dağları'ndan çıkıp Göksu ırmağına dökülen çayın şelaleyi andıran görünümü hayran bırakıyor.

Vadideki tesisi işleten Abdurrahman Çelik, ekim ayının dinlenmek için en ideal dönem olduğunu ifade ederek, "Yaz döneminde yüzlerce tatilciyi ağırladık. Şimdi ise daha sakin ortam isteyenler Zeyne Mahallesi'ndeki Saklı Cennet'i tercih ediyor. Vatandaşlar bir yandan serin ortamda doğayla baş başa piknik yaparken, diğer yandan da doğa harikası olarak nitelendirilen bölgede bol bol fotoğraf çektiriyor" dedi.