X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Genç kadın epilasyonda öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Genç kadın epilasyonda öldü

  • Giriş Tarihi: 25.10.2014 11:26 Güncelleme Tarihi: 25.10.2014 13:26
Genç kadın epilasyonda öldü
Genç kadın epilasyonda öldü

Tülay Kızılboğa, Ankara’da gittiği özel bir güzellik kliniğindeki lazer epilasyonu sırasında fenalaşıp hastaneye kaldırıldı.

Kalbi duran Tülay Kızılboğa, hastanedeki 3 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Kız kardeşinin ihmal sonucu öldüğünü öne süren Gülay Kızılboğa, şu iddialarda bulundu: "Tülay, kardeşim Nurya ile birlikte gitmişti. Genel anesteziden sonra epilasyona başlamışlar. O esnada kardeşimin kalbi durmuş. Kalp masajı yapılıp çalıştırıyorlar. Nurya olayı fark edince çalışanlar ona bir şey koklatıp bayıltıyorlar. Tülay, acile kaldırılıyor, yoğun bakıma alınıyor. Ancak kurtarılamıyor."

GENEL ANESTEZİ YAPILMAZ


Ölümün genel anesteziden kaynaklandığını iddia ederek savcılığa şikâyette bulunan ailenin suçladığı güzellik merkezinde çalışan doktor Oğuz K. cerrah olarak lazer operasyonlarına katılmadığını söyledi. Oğuz K. şunları söyledi: "Kızılboğa fenalaşıyor, kalbi duruyor. O sırada klinikte olan anestezi uzmanı arkadaşımız kalp masajı yapıyor, kalbi çalışıyor. Sonra ben geldim. Kızılboğa panik atakmış. Klonezapam içeriği bulunan bir ilaç kullanıyor. Bu içerikteki ilaçlar Amerika'da yasaklandı."