X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Torun için açlık grevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Torun için açlık grevi

  • Giriş Tarihi: 21.11.2014
Torun için açlık grevi
Torun için açlık grevi

Güleser Bakın, 'uyum sağlayamadığı' gerekçesiyle okuldan atılmak istenen minik torunu için açlık grevine başladı

Beşiktaş'ta bulunan ilginç bir eyleme sahne oldu. Güleser Bakın (56), anaokuluna giden torununun okuldan atılmak istendiği iddiasıyla okulun önünde açlık grevine başladı. Kızı Ebru Öztürker'in 5 yaşındaki oğlu A.A'nın iyi bir eğitim alması için kredi çekerek özel okula gönderen Güleser Bakın, yaşananları şöyle anlattı: "Okul yönetimi bize çocukla ilgili diğer öğrencilerin velilerinden şikayet geldiğini ileri sürdü. İddiaya göre A.A., diğer öğrencileri ısırıyor ve sınıftaki eşyalara zarar veriyor. Sınıfını değiştirmek yerine okul yönetimi "Torununuzu okuldan alın" dedi. Torunumun şiddet eğiliminden sınıf öğretmenini sorumlu. Dışlandığı için bu hale geldi."

ÖĞRETMENİ "DAHİ" DİYOR
Üç gündür okul önünde nöbet tutan anneanne Bakın, A.A.'yı geçen yıl devlet okuluna gönderdiğini, orada hiçbir sorunu olmadığını belirterek, " Bu okula başladıktan sonra olan oldu. Torunumun psikolojisini bozdular" dedi. Öğretmenlerin torunu konusunda çelişkili davrandığını ifade eden Bakın, "Müzik öğretmeni torumun için 'dahi', sınıf öğretmeni ise 'sorunlu' diyor. 5 yaşındaki çocuğu kazanmak yerine, harcamak istiyorlar. Bu nasıl bir eğitim anlayışı" diye konuştu. Anaokulu Müdürü Aygün Akal Yıldırım ise, A.A'yı kazanmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Çocuğun özel eğitime ihtiyacı olduğunu aileye söyledik. Ama aile kabul etmiyor" dedi.

kalan karakter 1000

Yelda Yıldız Yelda Yıldız

İyi insanlar her zaman var, art niyetliler ve empati yoksunları da...çocuğun adaptasyonu öğretmeni ve yönetim yaklaşımı ile alakalı, en komiği de özel eğitime ihtiyacın olduğunu söylenmesi ne de kolay anlamışşsınız, aileye tavsiyem "kaçın arkanıza bile bakmadan" ben kendi adıma bir damla hakkım gecti ise bu okula helal etmiyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.02.2015 17:02
Yelda Yıldız Yelda Yıldız

Okulun yaklaşımı budur malesef Dilek hanım eğitime önem vermelerine bir şey diyemem ama öğrencinin mi çoğunlupun mu mutluluğunu düğşündüklerini tecrübe ettim malesef. umarım herkes hakettiğini hak ettiği şekilde bulur. anlayan anladı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.02.2015 16:24
Dilek güray Dilek güray

Belli ki , Bu haberi yazan kişiler okulun eğitime bakış açısını , öğrencilere yaklaşımını bilmiyorlar.....eğitime çok önem veren öğrencinin mutluluğu ve gelişimi için gayret gösteren bir müdür ve öğretmen kadrosuiçin yapılan yargısız infazı şiddetle kınıyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.11.2014 17:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.