X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sanat değil çöp evi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sanat değil çöp evi

  • Giriş Tarihi: 11.12.2014
Sanat değil çöp evi
Sanat değil çöp evi

Kadıköy'de 'Caferağa Dayanışma Grubu'nun izinsiz olarak kullandığı Milli Emlak'a ait bina iddia edildiği gibi sanat evi değil, çöp ev çıktı

Gezi Eylemleri sonrasında, "Caferağa Dayanışma Grubu" tarafından izinsiz olarak kullanılmaya başlanan ve sanat evi denilen bina, mezbeleye döndü. Kadıköy Caferağa Mahallesi'nde bulunan 'Mahalle evi' isimli 3 katlı bina, işgal edildiği gerekçesiyle polis tarafından önceki gün tahliye edilerek Milli Emlak yetkililerine teslim edildi. Tahliye sırasında sanat evi olduğu iddia edilen 3 katlı binanın harabeye dönüştüğü görüldü.

'BİNAMIZ İŞGAL EDİLDİ'
Milli Emlak yetkilileri, Kadıköy Kaymakamlığı'na başvurarak, Gezi eylemlerinden sonra işgal edilen binalarının iadesini istedi. Milli Emlak kendilerine ait olan 3 katlı binanın "Caferağa Dayanışması" grubunun işgali altında bulunduğu ve binalarına giremedikleri gerekçesiyle şikayette bulundu. Kadıköy Kaymakamlığı, Milli Emlak yetkililerinin şikayetinin ardından, bina hakkında "Fuzuli işgal" tahliyesi kararı verdi. Sanat evi denilen 3 katlı bina Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin de yardımıyla önceki gün tahliye edildi.

TAHLİYEYE DİRENDİLER

Tahliye sırasında bina içerisinde çok sayıda, "gezi eylemleri" ve "Kobani" protestolarıyla ilgili vandalist fotoğraflar bulundu. Ayrıca binanın oldukça tahrip edildiği ve harabeye dönüştüğü gözlendi. Binanın tahliyesi sırasında, bir grup eylemci sokakta toplanarak tahliyeyi protesto etti. Gece yarısı yeniden binaya girmeye çalışan bir gurup eylemci ise, yanlarında getirdikleri kaynak makinesiyle demir kapıyı kesmek istedi. Ancak bina çevresindeki çevik kuvvet ekipleri yeni işgal girişimine izin vermedi.

kalan karakter 1000

Bay E Bay E

Oraya kitaplığımdan onlarca güzelim kitap götürmüştüm. Barbarca nasıl yıkıp yağmaladınız. Koskoca devlet nasıl korkuyor bilgiden birikimden kendini sömürttürmeyenlerden.

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır0
cevapla 11.12.2014 23:35
rumuz rumuz

vandalist ne la

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 11.12.2014 20:56
Mahalleli 3 Mahalleli 3

Aşağılık yalanlar söylemeyin. Boyun büküp gerdan kırmanızın bir eşiği olsun. İçerideki her şey polis tarafından yağmalandı, kütüpneyi bile kırdılar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır0
cevapla 11.12.2014 20:03
ozan ozan

evi harabeye dönüştüren tahliye ve güvenlik güçleridir. insanlar orada birlik beraberliği kuvvetlendirmek adına bir girişimde bulunuyorlar, yedikleri kaba neden pislesinler? bu haber resmen karalama kampanyası niteliğinde! madem sanat değil harabe, fotoğraflarıyla yayınlayın kardeşim! biz de görelim neymiş harabe! ben tahliye sonrasını gördüm, tahliye güçlerinin ellerine geçen her şey yerlerde!

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır0
cevapla 11.12.2014 18:24
papatya papatya

bu haber külliyen yalan şu an şaşkınlık içindeyim çünkü kadıköyde oturuyorum asıl daha evvel orası kullanılmayan biyerken orayı güzelleştrdi bu insanlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır0
cevapla 11.12.2014 17:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.