X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye'de tedavi edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye'de tedavi edilecek

  • Giriş Tarihi: 14.1.2015 00:03 Güncelleme Tarihi: 14.1.2015 00:19
Türkiye'de tedavi edilecek

'da ''kalbi delik'' tanısı konulan bebek, Türkiye'de tedavi edilecek.

'ın Burgaz kentinden Erdoğan ve Makbule Ceylan çiftinin 8 gün önce bir erkek çocukları dünyaya geldi. Ömer adı verilen bebeğin, Burgaz'da özel bir hastanede yapılan tetkiklerde kalbinin delik olduğu belirlendi. Ceylan çifti, bebeklerinin tedavisinin Türkiye'de sürdürülmesini istedi.

Bulgaristan'dan ambulans ile 'na getirilen bebek, Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen tam donanımlı ambulansa alınarak Kırklareli Devlet Hastanesine getirildi. Burada bebeğin tedavisine başlandı.

Baba Erdoğan Ceylan, çifte vatandaş olduğunu, bebeklerinin tedavisini Türkiye'de yaptırmaya karar verdiklerini belirtti.

Türkiye'deki hastanelerin daha donanımlı olduğunu ifade eden Ceylan, Türk hekimlerine sonuna kadar güvendiklerini söyledi.

Anne Makbule Ceylan ise Bulgaristan'da bebeğine ''kalbi delik'' tanısı konulduğunu dile getirerek, ''Bulgaristan'da ameliyat yapılması gerektiğini söylediler. Biz de bebeğimizin tedavisinin Türkiye'de yapılmasının daha uygun olacağına karar verdik. O daha 8 günlük'' şeklinde konuştu.

Ceylan, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Kırklareli Sağlık Müdürü Fatih Selvi de bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

İSTANBUL'A SEVK EDİLDİ

Bulgaristan'da "kalbi delik" tanısı konulan 8 günlük bebek tedavi için getirildiği Kırklareli Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.