X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hastanelere 4 bin polis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hastanelere 4 bin polis

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015
Hastanelere 4 bin polis
Hastanelere 4 bin polis

Samsun'da Opr. Dr. Kamil Furtun'un uğradığı silahlı saldırıyla öldürülmesi sonrası şiddete son verilmesi için hastanelerde 4 bin polis istihdam edilecek

Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla büyük hastanelerde 4 bin polis istihdam etmeye hazırlanıyor.

GÜVENLİKÇİLERE NAKİL
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde Opr. Dr. Kamil Furtun'un uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle yeniden gündeme gelen sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Günde yaklaşık 1 milyon vatandaş hastanelere gidiyor. Bunların içerisinde sabıkalı olanlar, madde bağımlıları, sorunlu hastalar, husumet olayları da olabiliyor. Bu amaçla Emniyet Genel Müdürlüğü ile bir çalışma yaptık. Birinci etapta hastanelere güvenlik personeli olarak sözleşmeli alınan taşeronların emniyet üzerinden alınması noktasında bir çalışma yapacağız. Güvenlik şirketlerinin emniyetle irtibatlarını sağlayacağız. İkinci etapta da büyük çaplı 300 hastanemiz var. Bunların acil servislerinde sürekli silahlı emniyet görevlisi bulunmasını istiyoruz. 4 bin kadar polisin Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görev alması yönünde bir çalışma yapıyoruz. Mevcut aldığımız güvenlik hizmetini emniyet üzerinden aldıktan sonra gelen polisleri de onların başına geçireceğiz" dedi.

'SÜRATLE KELEPÇELENECEK'
Güvenlik görevlilerinin şüpheliyi yakalayamak konusunda yeterli eğitimi olmadığını söyleyen Gümüş, "Hastanede görev yapacak polisler, olay çıkaran kişiyi süratle alıp, kelepçeleyip bunun hızlı bir şekilde karakola alınmasını ve hastanedeki hizmetin aksamamasını sağlayacak. Böylelikle bu hem olayı yapacak kişiyi, 'Burada polis var' diye caydıracak hem de çalışanların moral ve motivasyonunu artıracak" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Uzman Uzman

bence yanlış yöntem. 4 bin polis yerine Türki Cumhuriyetlerden ve komşu ülkelerden 4 bin uzman hekim alınarak hekim başına düşen hasta sayısı azaltılıp ve hastalıklara göre uzmanı olduğu her hekime hastalar zimmetlense bir nevi aile hekimliğinin gelişmiş versiyonu daha isabetli olur. tabii ki bu arada ameliyatlar için bırakın fahiş fiyatı ücret alınmadan yapılsa sağlıkta şiddet middet olmaz.sağlık yönetimlerinde yötenicilerin hekimlerden alınarak ihtisasını kamu yöneticiliği üzerine yapmış büroktratlardan oluşturulması hekim açığının azalması yönünden ideal bir karar olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 29.06.2015 03:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.