Ülkü Ülker ölmüş dediler...

Giriş Tarihi: 5.2.2016
Ülkü Ülker ölmüş dediler...

Oyuncu Ülkü Ülker'in kan değerleri düştüğü için kaldırıldığı hastanede geçtiğimiz pazar günü vefat ettiği ortaya çıktı. Şarkıcı Onur Akay 66 yaşında ölen Ülker'in cenazesinin 3 gün önce defnedildiğini bir tweet'le duyurdu

Yeşilçam'ın tanınan yüzlerinden Ülkü Ülker, 66 yaşında hayata gözlerini yumdu. 1971'de başladığı oyunculuk hayatında 300'ü aşkın sinema, 70 televizyon dizisinde rol alan Ülker'in sessiz sedasız defnedildiği ortaya çıktı.

'DUYULMAYINCA İÇİM HİCRAN DOLDU'
Ülkü Ülker'in ölümü ve 1 Şubat'ta defnedildiği sanatçı Onur Akay'ın sosyal medyada paylaştığı mesajlarla öğrenildi. Akay, "Ölüm haberlerini hep benden duyuyorsunuz diye bu sefer yazmadım. Ancak duyulmayınca içime hicran doldu ve bugün yazmak istedim. Yeşilçam'ın usta oyuncularından Ülkü Ülker'i 31 Ocak 2016 Pazar günü kaybettik ve Ümraniye Merkez Camisi'nden 1 Şubat ikindi namazı sonrası Ihlamurkuyu Mezarlığı'na defnedildi. Mekanı cennet olsun inşallah" ifadelerini kullandı. Ülkü Ülker kısa bir süre önce aniden kan değerleri düştüğü için Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Ülker, ilkokul öğretmeniyken Ses Mecmuası'nın bir yarışmasında finalist seçilerek (1971) sinemaya girdi. Oyuncu, 1973'te Atıf Yılmaz'ın "Utanç" adlı filmi ile Altın Koza ödülünü kazandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkü Ülker ölmüş dediler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz