Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstikrarlı büyümesini sürdüren Halk Faktoring ilk beşe girme hedefinde

Giriş Tarihi: 25.4.2016
İstikrarlı büyümesini sürdüren Halk Faktoring ilk beşe girme hedefinde

2016 yılının ilk çeyreğinde brüt faktoring alacaklarında yüzde 31 büyüme kaydettiklerini belirten Halk Faktoring Genel Müdürü Erdoğan Şahin, sektörde bütün rasyolarda ilk beşe girmeyi hedeflediklerini söyledi

Faktoring sektöründe, ana hissedarı Halk Bankası'nın kurumsal kimliğine parelel olarak sahip olduğu finansal gücü, deneyimli kadrosu ve hizmet kalitesi ile müşterilerine sürdürülebilir katkı sağlamayı amaçlayan Halk Faktoring, gelişimini sürdürüyor. Geçmiş yıllardaki sağlıklı ve istikrarlı büyümelerini devam ettirdiklerine çeken Halk Faktoring Genel Müdürü Erdoğan Şahin, 2016 yılının ilk çeyreğinde brüt faktoring alacaklarında yüzde 31 büyüme kaydettiklerini, aktif müşteri sayısının 899'a yükseldiğini, sektör ortalamasının çok üstünde büyümelerine rağmen takipteki alacaklar oranının sektörün çok altında seyrettiğini söyledi. KOBİ'lere katkılarını artırdıklarını vurgulayan Erdoğan Şahin, 7 şubeye ulaşmayı planladıklarını, KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu anda, daha iyi ve hızlı hizmet amacında olduklarını belirtti. Henüz çok genç bir şirket olmalarına rağmen, şube yapıları ile birlikte müşteri rakamlarında büyüme kaydettiklerini ve bunu sürdüreceklerine dikkat çeken Erdoğan Şahin, "Uzun vadede hedefimiz, şirketimizin bütün rasyolarda ilk 5 içinde yer almasını sağlamak, ekonomiye, özellikle KOBİ'lere katkının artarak sürmesi ve istihdam açısından artı değer yaratmaktır" dedi.

İHRACATA FİNANSMAN
Brüt faktoring alacakları açısından, banka ortaklı faktoring şirketleri arasında onuncu sırada yer aldıklarını belirtn Şahin, sağlıklı ve planlanmış büyümelerine devam edeceklerini vurguladı. Erdoğan Şahin, Halk Faktoring'in sadece yurtiçi finansman değil, özellikle ihracatın finansmanında, Eximbank sevk sonrası reeskont kredisi kullandıran başlıca şirketlerden biri oldu.

SEKTÖR İYİ TANITILMALI
Sektöre bakış açısının önem taşıdığına değinen Erdoğan Şahin, "Faktoring ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmıyor. Dolayısı ile sektörün tanıtımı etkin bir şekilde yapılmalı. Diğer mali sektör üyelerinin yararlandığı vergisel avantajlar bize de sağlanırse, ekonomik büyümeye katkımız artar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstikrarlı büyümesini sürdüren Halk Faktoring ilk beşe girme hedefinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN