Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır cumhurbaşkanı Sisi değil, Mursi'dir

Mısır'da Mursi için verilen idam cezasına AB'nin sessiz kalmasını eleştiren Erdoğan: Benim nezdimde Cumhurbaşkanı Sisi değil Mursi'dir. Aynı masada yer ayırdılar oturmadım, oturmam

Giriş Tarihi: 21.5.2015
Mısır cumhurbaşkanı Sisi değil, Mursi'dir
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Bosna Hersek'e günübirlik bir ziyaret gerçekleştirdi. Saraybosna'da Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi dönem Cumhurbaşkanı Mladan İvaniç ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, şunları söyledi:

HDP'YE SALDIRILAR:
(HDP binalarına saldırı ve gelen açıklamalar) İçişleri bakanlığımız bir zanlıyı tespit etti. İşin takibi devam ediyor. Bu sürecin başından itibaren aslında sıkıntısı olmayan hakikaten sükunet içinde bir seçim kampanyasının yürütülmesinin çağrısını ben de yaptım hükümet de yaptı. Fakat ne ilginçtir ki Van'da musluklardan kan akan resimleri bu partinin belediyeleri astı. Bu tahrikti.

18'inde vekil olun askerliğe sayalım

BURADAN ZOR ÇIKILIR:
Bakın Güneydoğu'da, Doğu'da tepkiler devam ediyor. Diyarbakır'da bir maç oynandı. Uzatmalarda Denizli bir penaltı kazandı ve gole çevirince saha karıştı. Sonra açıklama yapıldı: "Ligden çekilelim. Bölgesel liglerimizi kuralım." Bu mudur siyaset, demokrasi barış özlemi içinde olmak? Futbola bu iş karıştığı zaman buradan zor çıkılır diye düşünüyorum. Barış içinde suhulet içinde seçimlerin atlatılması mücadelemizi vereceğiz.

Ey Doğan niye rahatsız oldun?

SİSİ'Yİ TANIMAM:
(Mursi'ye verilen idam kararına karşı başlatılan girişimler) Mısır'da darbe sürecine başından beri karşı durduk. Demokrasiye inanmış bir ülke olarak böyle bir darbe girişimini tasvip etmemiz mümkün değil. Sadece bu karar değil binlerce insanı idama mahkum ettiler. Ben uluslararası platformlarda darbeci Sisi'yi kabul etmediğimi söyledim. Buradan da söylüyorum benim nezdimde Cumhurbaşkanı Sisi değil Mursi'dir. Aynı masada yer ayırdılar oturmadım, yarın olursa yine oturmam. O zaman kendimi inkar etmiş olurum.

Sisi ile görüşmeyi reddetti

AB'YE TEPKİ:
Siz nasıl demokratsınız? Neden konuşmuyorsunuz. AB üyesi ülkeler niçin sesinizi yükseltmiyorsunuz. Öznesi olmayan açıklamalar yapılıyor. "İdam kararı doğru değil." Ortada bir fail var. Önümüzdeki süreçte Dışişleri Bakanlığımız adımları atmış bulunuyor. Bu işin uluslararası platformlarda takipçisi olacağımızı ifade etmek isterim.


ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır cumhurbaşkanı Sisi değil, Mursi'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN