62 Hakim Savcı'nın alınmasıyla ortaya çıkan FETÖ gerçeği

  HSYK'nın 66 hakim savcıyı meslekten çıkarma kararında fetö analiz edildi, örgütün HSYK seçimlerine hazırlanırken bile ByLock kullandıkları, bunun yanısıra genel olarak Skype, Tango, Line, Kakaotalk, Whatsapp gibi chat programlarını da kullandıkları bildirildi.

  Giriş Tarihi: 06.10.2016 14:02 Güncelleme Tarihi: 06.10.2016 15:11
  • 62 Hakim Savcı'nın alınmasıyla ortaya çıkan FETÖ gerçeği

   RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

   Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun, 15 Temmuz askeri darbe girişimi ardından, FETÖ soruşturması kapsamında kurum içerisindeki yapılanma ve sonuçlarına ilişkin aldığı, 66 hakim ve savcının meslekten çıkarılmasıyla sonuçlanan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, FETÖ yapılanması, devleti ele geçirme stratejisi ve planları, mali ve sosyal yapılanmanın tüm ayrıntılarına yer verildi. FETÖ yapılanmasının nasıl ortaya çıktığı ilk sinyallerinin ne zaman verildiği belirtilirken, söz konusu yapının 1966'da başladığına dikkat çekildi.

   HSYK Genel Kurulu'nun FETÖ soruşturması kapsamında hazırladığı ve terörist örgüt hakkında geçmiş kararları özetleyip değerlendirdiği karar yayımlandı. Kararın gerekçesinde FETÖ ile ilgili soruşturma sürecinde elde edilen bilgi ve belgelere de yer verildi. FETÖ'nün HSYK'yı ele nasıl geçirdiği adeta kronolojik olarak anlatıldı.