X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bedelsiz kovulabilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bedelsiz kovulabilir mi?

  • Giriş Tarihi: 27.10.2014 23:19 Güncelleme Tarihi: 27.10.2014 23:21
Bedelsiz kovulabilir mi?
Bedelsiz kovulabilir mi?

Galatasaray'da teknik direktör krizi sürerken, Ülkehaber Prandelli ile ilgili çok ilginç bir ayrıntıya ulaştı.

Üst üste alınan kötü sonuçların ardından Galatasaray'da teknik direktör Prandelli'ye dair spekülasyonlar ayyuka çıktı. İtalyan teknik adamın başarısız taktik denemeleri ve bir türlü oturtamadığı kadro istikrarı, Galatasaray taraftarlarının sabrını taşırdı.

25 Ekim'de yapılan olağanüstü genel kurul ile göreve gelen Duygun Yarsuvat ve ekibinin, Prandelli ile yolları ayırmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Abdurrahim Albayrak ve Duygun Yarsuvat'ın yaptığı açıklamalar, İtalyan hoca yola devam edileceğini gösterdi.

Bu durum üzerine Galatasaray taraftarlarının en çok merak ettiği konulardan biri, Prandelli'nin kovulması halinde alacağı tazminat miktarı oldu. Alınan hezimet derecesindeki skorlara rağmen Prandelli'nin hala görevi başında olması, kontratında bulunan yüksek tazminat bedeline bağlandı.

Ülkehaber'in ulaştığı ayrıntı, Prandelli'nin kovulmamasının tazminat ile alakalı olmadığını kanıtlar nitelikte. Zira tecrübeli teknik adamın Galatasaray ile yaptığı sözleşmede "Kovulursa tazminat ödenmez" maddesi bulunuyor. Yani Galatasaray yönetimi, eğer isterse hiçbir bedel ödemeden Prandelli'yi kapının önüne koyabilir.

Bu ayrıntının ortaya çıkmasının ardından Galatasaray yönetiminin ve taraftarların nasıl bir tavır takınacağı merak konusu...

KAYNAK: ÜLKEHABER