X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

  • Giriş Tarihi: 28.11.2014 09:20
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Soyunma odasını basma konusu inada binince Türkiye Futbol Federasyonu, hakemlere bu konuda geniş yetkiler verdi. Hakemler, herhangi bir müdahale olması halinde maçı tatil edebilecek. Bu yetki, Yıldırım başta yöneticileri, futbolcuları durdurabilir mi? Bu karar ne kadar önleyici olur, ne kadar uygulanabilir?

Diyelim ki bu yönetmelik yok. Aziz Yıldırım, hakem odasını bastı ve hakem ikinci yarıya çıkmadı. Ne olacak? Maç tatil edilecek ve federasyon toplanacak. Hakem raporuna bakılacak. Hakem, 'Aziz Yıldırım odayı bastı. Tehdit etti. Ben de maça çıkmadım' diye yazacak ve Fenerbahçe hükmen mağlup edilecek!

Şimdi bu madde var; Aziz Yıldırım odayı bastı, hakemi tehdit etti, hakem maça çıkmadı. Ne olacak; yine federasyon toplanacak, bu sefer başka bir maddeyi göstererek yine Fenerbahçe hükmen mağlup ilan edilecek. Yani ortada değişen bir şey yok.
Hakemlerde zaten olan bir yetkiyi, Aziz Yıldırım'a 'cevap olsun' diye yazdılar. O kadar!..

Bu Fenerbahçe medyası böyleyken, hakem, Aziz Yıldırım 'odayı bastı' diye sahaya çıkmıyorum diyebilir mi? Diyelim sezonun son maçı, Fenerbahçe'yi hükmen mağlup edip de şampiyonluktan düşürebilir mi? Hakemlik hayatı biter. 5 bin 750 liralar biter.
Onun için Yıldırım Demirören federasyonunun asıl işinin Aziz Yıldırım'a cevap vermek olduğu ortada...
Eğer federasyonsan, eğer bu kadar kolay yönetmelik değiştirebiliyorsan Aziz Yıldırım'a şöyle cevap verilir: 'Senede 100 günden fazla ceza alan kişinin başkanlığı ve yöneticiliği düşer.'

Hadi bakalım Aziz Yıldırım cart curt konuşsun, oda bassın. Bir göreyim. 60 cezası var, 45 daha aldı, 105... Bitti... 45 gün ceza daha aldığı gün başkanlığı düşer.
Esas alınması gereken kararı alamıyoruz biz...

Özge AYDIN / SABAHSPOR.COM

kalan karakter 1000

atalay atalay

sayın hıncal uluç sizin fb ve aziz yuıldırımdan başka anlatacağınız birşey yokmu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 16:30
yeter be yeter be

yeter artık algı yanıltması ve fenerbahçe düşmanlığın, yeter bu ne be, yıllardır sana yazayım haluk ulusoy döneminden al ve itü akademisyenlerinin sonucuna bak, kim en çok penaltı almış az kırmızı kart görmüş sahası az kapanmış ve cezası ertelenmiş ve para cezası almış...yeter artık, bi git yaaaa....bilmiyoz mu senin fenerbahçe ve aziz yıldıırm düşmanı olduğunu,anca sana kutsal fenerbahçe ve diğerleri olan kısımdan diğerleri inanır...yeterrrrrrrrrrrrr

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 15:17
harun 19 harun 19

ÖLMEDİ GİTTİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 14:36
rıza rıza

yeteneksiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 14:31
BİROL GÜRCANLI BİROL GÜRCANLI

AZİZ BEY ODA BASMADI.VE FENERBAHÇEDE BAŞKAN OLMASADA BU HAKEM KARARLARINA ITIRAZ EDECEK 100O LERCE FENERLİ VARDIR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 13:04
ts ts

Hakemlerle
şampiyon oldunuz için işi nereden bağlayacağınızı iyi biliyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 14:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.