X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER UEFA Trabzonspor'u reddetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

UEFA Trabzonspor'u reddetti

  • Giriş Tarihi: 16.12.2014 02:06
UEFA Trabzonspor'u reddetti
UEFA Trabzonspor'u reddetti

Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatı Hakan Orhan, 2010-2011 sezonu şampiyonluğuna ilişkin UEFA'ya yaptıkları başvurunun reddedildiğini bildirdi.

Orhan, Trabzonspor'un, 9 Mayıs 2014 tarihli şikayeti üzerine UEFA Disiplin Kurulu'nun, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkında açtığı soruşturmanın tamamlandığını belirtti.

"Şike" sürecinin yaşandığı iddia edilen 2010-2011 sezonu şampiyonluğu konusunda TFF'nin bir ceza vermemesi nedeniyle UEFA'ya başvurduklarını anımsatan Orhan, "UEFA Disiplin Kurulu da müfettiş raporları doğrultusunda bir karar verdi. Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkındaki şikayetimiz reddedilmiştir. Red gerekçesi henüz kulübe bildirilmemiştir" dedi.

UEFA'NIN KARARINA TRABZON'DAN RESMİ AÇIKLAMA

Orhan, Fenerbahçe'nin Trabzonspor'la ilgili başvurusunun da UEFA tarafından reddedildiğini ifade ederek, Trabzonspor'un suçsuz bulunduğuna karar verildiğini kaydetti.

Trabzonspor'un 5 gün içinde gelmesini beklediği gerekçeli kararın ardından UEFA Temyiz Kurulu'na başvuruda bulunacağı, bundan da olumsuz sonuç alınması halinde konunun FIFA'ya taşınacağı bildirildi.

Trabzonspor Kulübü, "şike sürecinin yaşandığı 2010-2011 sezonuna ilişkin olarak ulusal ligde gerekli disiplin yaptırımlarının uygulanması ve Trabzonspor'un hakkının teslim edilmesi için" UEFA'ya başvuruda bulunmuştu.

Fenerbahçe de "Trabzonspor'un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri" yaptığını iddia ederek UEFA'ya başvurmuştu.

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun Trabzonspor'un Fenerbahçe ve TFF hakkında yaptığı başvuruyu reddetmesiyle ilgili Trabzonspor Hukuk Kurulu Üyesi Avukat Hakan Orhan bir açıklama yaptı.


Hakan Orhan, UEFA Disiplin Kurulu'nun Trabzonspor'u suçsuz bulduğunu belirterek, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkındaki yaptıkları şikayetin ise reddedildiğini söyledi. Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Hakan Orhan, şu ifadeleri kullandı:


"UEFA Disiplin Kurulu her iki dosyada da müfettiş raporları doğrultusunda karar vermiştir. Trabzonspor suçsuz bulunmuştur. Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkındaki şikayetimiz reddedilmiştir. Red gerekçesi henüz Trabzonspor'a bildirilmemiştir. Ayrıntılar daha sonra açıklanacaktır. Kişilerle ile ilgili olarak Trabzonspor kulübüne ulaşan bir bilgi yoktur. (Trabzonspor o dosyada taraf olmadığı için resmi tebliğ gelmez)".


Orhan, Trabzonspor resmi sitesinden ayrıntılı bir açıklama yapacaklarını da sözlerine ekledi.

"BİZİM BEKLEDİĞİMİZ BİR SONUÇTU"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, Trabzonspor Kulübünün 2010-2011 sezonu şampiyonluğuna ilişkin UEFA'ya yaptığı başvurunun reddedilmesinin bekledikleri bir karar olduğunu söyledi.

Aytöre, FB TV'ye yaptığı açıklamada, yargı kararlarını konuşmama prensipleri olduğunu belirterek, "Trabzonspor'un 9 Mayıs'taki başvurusunda belirli başlıklar vardı. UEFA Disiplin Kurulu, başvuruyu olduğu gibi reddetti. Daha önce UEFA disiplin müfettişinin verdiği rapor da aynı doğrultudaydı. Bizim beklediğimiz sonuçtu . Bundan sonra karşı takımın hukukçularının başvuracağı hukuki yerler var" dedi.

"Şahıslar hakkında karar verilmedi, daha sonra verilecek" şeklinde duyumlar aldıklarını vurgulayan sarı lacivertli kulübün yöneticisi, "Kararı iyi okumak ve anlamak lazım. Trabzonspor'un 9 Mayıs tarihli başvurusunda bu talep de var. Bu da reddedildi" ifadesini kullandı.

FIFA'nın yetkili olduğu yönünde spekülasyonu yapılan başka konunun varlığına değinen Aytöre, "CAS kararını bir daha okumak lazım. Kimin yetkili olup kimin yetkili olmadığı CAS kararında açık şekilde yer alıyor. UEFA disiplin müfettişinin raporundan önce de zaten yetkili mercinin neresi olduğu belliydi" diye konuştu.
Fenerbahçe Asbaşkanı Aytöre: - "(UEFA'nın kararı) Trabzonspor'un 9 Mayıs'taki başvurusunda belirli başlıklar vardı. UEFA Disiplin Kurulu, başvuruyu olduğu gibi reddetti" - "Bizim beklediğimiz sonuçtu"

kalan karakter 1000

gugu gugu

o sene şampi olduk adamlara kapağı taktık ama her sene itiaz ediyolar her sene kapak takmaya devam. usanmadılar zavallılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 16.12.2014 13:23
boran boran

Burada kapak mapak yok abicim HUKUK VE ADALET ten yoksun TARAFLI kurulların aldığı sahte kararlar var. Tarafsız bir merciin kanaati olmadan kimse bu konuda yorum yapamaz Şikebahçe elbette böyle konuşacak çünkü kendi pisliklerini temizliyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.12.2014 23:34
Muammer AKIN Muammer AKIN

TS 'li yöneticiler şimdi kafayı sıyırırlar. Yok öyle avantadan kupa almak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır6
cevapla 16.12.2014 11:35
haklılar haklılar

adamlar haklı 30 yılda bir şampiyon oluyorlar onuda dramatik bir şekilde kaybediyorlar.fifa'dan sonra cas'ada giderler .ama nafile avrupalı kararı vermiş.geri dönüşü olmaz.boş yere fb nin 3 yıl avrupadan uzak kalmasına neden oldular.ellerine ne geçti?eğer çok başarılı iseler bu yıl şampiyon olsunlar,gs-fb ve bjk istenilen düzeyde futbol oynayamıyor bu ts için bir fırsattır.şampiyon olsunlarda görelim.laf ile ekmek peynir gemisi yürümez.icraat lazım...

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır7
cevapla 16.12.2014 11:26
boran boran

Elini vicdanına koy ve söyle TFF federayonu %100 ADİL midir aldığı her karar ın doğru olduğuna şahitllik edebilir misin 30 yıldır şampiyon olamıyorlar diyorsun Türkiyede tamamen hakkaniyete uygun bir lig oynanmıyor ki sen önce vicdanına sor bu soruları istersen

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.12.2014 23:36
Aziz Akyüz Aziz Akyüz

EY UEFA MADEM 2010/2011 SAMPÌYONU FENER ÌSE, ADAMLARA NÌYE 3 YÌL UEFA SAMPÌYONLAR LÌGÌNDEN MEN CEZASÌ VERDÌN (2011/2012 2013/2014 VE 2014/2015...EY UEFA SÌZ COCUK MU KANDÌRÌYORDSUNUZ ? MÌLLETÌ APTAL MÌ SANÌYORSUNUZ ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır12
cevapla 16.12.2014 11:24
imdat özcan imdat özcan

cas mahkemesinin şike kararı net ve kesindir.hatta cas FB ye UEFA nın verdiği cezayı az bulmuştur.FB şikesinin karşı takımları olarak SIVAS ve ESKİŞEHİR de tescil edilmiştir.inşallah busene BAŞAKŞEHİR de avrupa kupalarına katılma hakkı alırda onunda şikeci olduğu belgelenir.unutmayalımki bu sürecin en üst mercii CAS mahkemesidir.ve CAS bu konuda net ve kesin karar vermiştir.
FB yi küme düşmekten UEFA da kurtaramayacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır18
cevapla 16.12.2014 11:11
oscarayt oscarayt

kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz sonrada oturduğunuz yerden kalkamıyorsunuz cas dan sonra nerelere gideceksiniz gidecek başka aglama duvarı kaldımı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 16.12.2014 13:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.