Bunlar taraftar değil

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Bunlar taraftar değil

“Olayları çıkaranlar tespit edildi. Hepsi yargıya teslim edilecek ve en ağır cezayı alacaklar. Futbolseverlerden ricam taraftar olmayan, bizi bölmeye çalışan insanları aranıza almayın.”

Daha önceki Süper Kupa finallerinde olmayan olaylar ne ilgiçtir ki dün 'da yaşandı.. Maç öncesi Konya kent merkezinde taraftarlar arasında yer yer çıkan olaylara polis müdahale ederken, saat 14.00 sıralarında kente 60 kilometre uzaklıkta Konya-Ankara karayolunda Beşiktaşlı taraftarları taşıyan otobüsler, üzerinde sarı-kırmızılı forma bulunan kişiler tarafından taş yağmuruna tutuldu. Camları kırılan teki taraftarlarla, saldırganlar arasında çıkan olaylarda, bıçakla yaralanan 4 taraftar hastaneye kaldırıldı. Özellikle 15 Temmuz sonrası ülkemizde sağlanan birlik ve beraberliğin arttığı böyle bir dönemde yaşanan bu olaylar iki takım taraftarlarını bir kışkırtma eylemi, bir provokasyon olarak değerlendirildi.

HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR
Konuyla ilgili A Spor'a konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, olayları çıkaranların taraftar olmadığını söyledi. Provokasyon yapanların tespit edildiğini belirten Bakan Kılıç, "Emniyet bu kişilerin hepsini yargıya teslim edecek. En ağır cezaları alacaklar. Herkese bir sorumluluk düşüyor. Kararlı bir şekilde, hep birlikte bunun üstüne gideceğiz. Hangi takımdan diye bakmayacağız. Sahadaki mücadeleyi futbolcular yapacak. Tribünde taraftar takımını destekleyecek. Bu sezon 'Sporda Şiddetin Önlenmesi Kanunu'nun uygulanması için daha titiz olacağız. Futbolseverlerden ricam, taraftar olmayan, bizi bölmeye çalışan insanları aranıza almayın. Hiçbir oyuna gelmeyin" dedi.

DÖNER BIÇAĞI
Otobüse saldırı anında bir fanatiğin elinde döner bıçağı dikkat çekiciydi. Saldırı sonrası otobüs kullanılamaz hale geldi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunlar taraftar değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz