X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dikkat! Facebook'ta gizli fotoğraflarınız görüntülenebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dikkat! Facebook'ta gizli fotoğraflarınız görüntülenebilir

  • Giriş Tarihi: 13.7.2015 14:31
Dikkat! Facebook'ta gizli fotoğraflarınız görüntülenebilir
Dikkat! Facebook'ta gizli fotoğraflarınız görüntülenebilir

Sosyal medya platformlarında şüphesiz ki gizlilik en ön planda tutulan unsur. Gizlilik için titizlikle çalışan Facebook , platformda yer alan tüm özellikler için kullanıcıların ayrı ayrı izinler vermesini sağlıyor.

Fotoğraf gizleme , gönderi gizleme, kişi engelleme , kişisel bilgilerin reklamlarda kullanılmasını engelleme, uygulamaları engelleme ve son oturumun hangi cihazdan ve hangi IP 'den açıldığını öğrenme gibi gizlilik unsurları, Facebook'un gizlilik yapıtaşlarını oluşturuyor.

Facebook gizlilik üzerine yoğunlaşmasına rağmen platformda açıklar ortaya çıkmaya devam ediyor. Yeni çıkan gizlilik açığı ise fotoğrafları hedef alıyor. Facebook fotoğraf açığı gizli olan fotoğrafları ve etiketlenen fotoğrafları kısa bir komut ile gözler önüne seriyor. Fotoğraflarınızı gizleseniz bile " Photos of" açığı, fotoğraflarınızın 3.kişiler ile paylaşılmasına neden oluyor.

Gizli fotoğrafları bulunan kişilerin fotoğraflarını Facebook arama bölümüne " Photos of Kişinin İsmi " yazarak görüntüleyebilirsiniz. Bu açık henüz Facebook tarafından kapatılmadı.

Eğer bu açık mağduru olmamak istiyorsanız; Facebook Ayarlar>Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları>İnsanların eklediği etiketleri ve etiketleme önerilerini nasıl yönetebilirim?> Bir gönderide etiketlendiğinde, hedef kitlede olmayan kimleri hedef kitleye eklemek istersin? Bölümüne girip " Sadece Ben " seçeneğini seçmeniz gerekiyor.