Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Burak Yamantürk kimdir?

33 yaşındaki yakışıklı oyuncu Kocaeli doğumludur. Burak Yamantürk rol aldığı dizilerdeki başarılı oyunculuğu ile dikkatleri çekmektedir.

Giriş Tarihi: 20.02.2017 16:28 Güncelleme Tarihi: 17.01.2018 09:55

Tipik bir oğlak burcu olan oyuncu disiplinli çalışmaları ile de dikkat çekmektedir. Aşk Yeniden dizinde oynayan ve izleyicilerin yakından tanıdığı Özge Özpirinçci ile aşk hayatı yaşayan genç oyuncunun adı bir zamanlar Deniz Seki ile de anılmıştır. Eğitimine ilk olarak Su altı teknolojileri bölümünde başlayan ve dalgıçlık eğitimi alan oyuncu, daha sonra ise yönünü oyunculuğa çevirmiştir. İstanbul Devler Opera ve Balesi bölümü Modern Danslarda okurken oyunculuğa da başlayan genç yıldız, yer aldığı tüm projelerde başarıyı yakalıyor. Burak Yamantürk'ün 2010 yılında yer aldığı Ayhan Hanım isimli film maalesef vizyona dahi girememiştir. 2014 yılında çekilen Böcek isimli film ise beyazperde de istenen başarıyı yakalayamamıştır. Genç oyuncu 2012 yılında yer aldığı Veda dizisinde Kemal karakterine hayat vermiş ve canlandırdığı oyun ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

ekranlarının başarılı yapımları arasında yer alan Acı Aşk dizisine 8.bölümden itibaren dâhil olan Burak Yamantürk canlandırdığı Mehmet karakteri ile beğeni toplamaktadır. Diziye sonradan dâhil olmasına karşılık uyum sorunu yaşamayan ve arkadaşlarından da bu konuda destek alan oyuncu gelecekte yer alacak projeleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır.

SON DAKİKA