Sisi lakaplı Seyhan Soylu’ya 4 gün zorlama hapis | Video

Sisi lakaplı Seyhan Soylu’ya 4 gün zorlama hapis | Video
03.12.2020 | 16:54

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Şarkıcı Yeşim Salkım'ın mahkemeden çıkardığı koruma kararına rağmen Salkım hakkında paylaşımlarda bulunan Sisi lakaplı Seyhan Soylu, 4 gün zorlama hapse alındı. Soylu cezaevine giderken, “4 gün tatile gidiyorum” dedi.

atih ULAŞ / SABAH

Yeşim Salkım, ağustos ayında Murat Övüç ve Seyhan Soylu hakkında 2 aylık tedbir kararı aldırmıştı. Karar, ikilinin Salkım'a yönelik herhangi paylaşımda bulunmamalarını da kapsıyordu. Ancak karara rağmen Soylu, Salkım hakkında sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunmaya, video yayınlama devam etti. Yeşim Salkım'ın aldırdığı koruma kararına rağmen Salkım hakkında paylaşımlarda bulunmaya devam ettiği için İstanbul Aile Mahkemesi, Soylu'nun 4 günlük zorlama hapsine karar vermişti.

Polis, Seyhan Soylu'yu hapis işlemlerini gerçekleştirmek için İstanbul Adliyesine getirdi. Seyhan Soylu adliyedeki işlemlerinin ardından Bakırköy Kadın Cezaevine gönderildi. Soylu cezaevine giderken, "4 gün tatile gidiyorum" dedi.

"TEK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA KÖPEĞİM"
Soylu ayrıca şunları söyledi: "Avukatımın boşluğuna gelmiş. Tazyik hapisleri biliyorsunuz aile içi şiddeti korumak için veriliyor ama maalesef ki bu karar istismar edilerek, herkesin kendine yonttuğu bir karar, herkese uygulanıyor. Yeşim Salkım'la Murat Övüç arasındaki kavgada Övüç'ü tuttuğum için ve bana karşı da öfkeliydi olarak algılıyor ama hayır, Yeşim Salkım'ın Cumhurbaşkanına sarf etmiş olduğu sözlerle alakalı ben şikayette bulundum kendisini. Bundan dolayı bana da öfkelendi. Bu süreci tazyik hapsiyle tamamlamak istediler. Yeşim Salkım'ın 444 günü, Cumhurbaşkanına karşı hakareti savunmak ile geçecek. Ben bunları söylemeyeyim diye bir susturma kararı alındı. Susturma kararına uymadığım için de zorlama hapis alındı. Çok da önemli değil. Kendinize iyi bakın. 4 gün değil, 444 gün yatsam hepsi boş. Tatile gider gibi gidiyorum. Tek üzüldüğüm nokta köpeğimden ayrılmam ve sevgilimle özgürce yazışamayacak olmam."

SON DAKİKA