'tan saklı fotoğrafları bulan uygulama

Giriş Tarihi: 8.1.2015 13:14 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 14:06
Facebook'tan saklı fotoğrafları bulan uygulama

Dev sosyal ağ ’da artık hiçbir fotoğraf saklı kalamayacak. Çünkü Picturebook isimli uygulama her eski fotoyu bulup çıkartabiliyor.

Picturebook, chrome internet tarayıcısına yükleyebileceğiniz eklenti şeklinde bir uygulama. Bu eklentinin amacı'da birilerinin (büyük ihtimalle arkadaşlarınızın) kendi duvarlardan gizledikleri fotoğrafları bulup tarayıp ortaya çıkartmak.

Eklentiyi yükledikten sonra Chrome içinden Facebook'a giriyorsunuz. İstediğiniz kişinin profiline gidiyorsunuz, hattaprofil sahibinin arkadaşınız olmasına gerek bile yok. Tarayıcının üstteki adres çubuğunun yanındaki Picturebook butonuna basıp aramaya başlıyorsunuz.

SADECE DUVARDA GİZLENEN FOTOĞRAFLARI LİSTELİYOR


Ama bir yanlış anlaşmaya yer vermeyelim, bu uygulama fotoğrafların güvenlik durumunu sahibinden habersiz şekilde değiştirip, onları gizlice size açmıyor. Sadece duvarda gösterilmesi gizlenmiş fotoğrafları listeliyor. Yani herhangi birgüvenlik açığı sözkonusu değil. Eğer başkalarının sizi tag'lediği fotoğrafları göstermek istemiyorsanız, o fotolardaki sizi işaretleyen tag'leri kaldırmanız gerekiyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook'tan saklı fotoğrafları bulan uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz