X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Oltayla 3 metrelik köpekbalığı yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Oltayla 3 metrelik yakaladı

  • Giriş Tarihi: 30.11.2014 16:01
Oltayla 3 metrelik köpekbalığı yakaladı
Oltayla 3 metrelik köpekbalığı yakaladı

’nın Demre İlçesi’nde tekneyle ava çıkan 2 balıkçı, oltayla 3 metrelik yakaladı.

Demre Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı İzzet Boztepe ile Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi MHP'li Rasih Şahin, 'Tuna 1' adlı 6 metrelik tekneyle Akdeniz'de mercan avına çıktı. Boztepe ve Şahin, Demre Taşdibi Plajı'nın yaklaşık 1- 1.5 kilometre açığında avlanırken, oltaya büyük bir balık takıldığını fark etti. Bir süre sonra oltaya takılanın olduğunu anlayan balıkçılar, 'Pamuk köpekbalığı' olarak bilinen köpekbalığını tekneye almaya çalıştı. Balıkçılar, 2-3 saat süren çaba ardından iple teknenin arkasına bağladıkları köpekbalığını Taşdibi Plajı'na çıkardı.

Karaya çıkarılan yaklaşık 3 metre uzunluğunda ve 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığı görenlerin ilgi odağı haline geldi. Çevredekilerin fotoğraf çektiği köpekbalığı, 5 kişi tarafından balıkçıların aracına yüklenerek götürüldü. Köpekbalığının oltasına takıldığını söyleyen İzzet Boztepe, şöyle dedi:

"Saat 11.00 sıralarında yaklaşık 400 metre derinlikte oltamıza köpekbalığı takıldı. 2-3 saatte tekneye alamadık. Teknenin arkasına bağlayarak karaya çıkardık. Bu köpekbalığı bizim kıyılarımıza pek fazla yaklaşmıyor. Genelde derin sularda bulunan bir tür. Bu kadar büyüğünü balıkçılarımızdan yakalayan da gören de olmadı."