X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER SGK çalışanlarıyla yılın vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

SGK çalışanlarıyla yılın vurgunu

  • Giriş Tarihi: 10.12.2014 19:19 Güncelleme Tarihi: 10.12.2014 19:25
SGK çalışanlarıyla yılın vurgunu
SGK çalışanlarıyla yılın vurgunu

Beyoğlu Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, doğum yapan 19 kadının 200 bin TL’lik ‘analık ve işgöremezlik’ parasını çeken çete kameraya yakalandı.

Beyoğlu'nda SGK'ya kayıtlı 18 kadının doğum, 1'inin de kanser hastası olması nedeniyle almaları gereken, "doğumdan kaynaklı analık ve işgöremezlik" paralarının, aralarında 3 SGK çalışanın da bulunduğu 5 kişilik bir dolandırıcılık çetesi tarafından çekildiği ortaya çıktı.

Hesaplarından paralarının çekildiğini fark eden mağdurlar şikâyette bulundu. Kadınların şikâyeti üzerine SGK müfettişleri geniş çaplı bir tahkikat başlatırken, durum İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Sularla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne de bildirildi. Yapılan incelemelerin ardından dolandırıcılığın 2010'un haziran ve ekim aylarında gerçekleştirildiği belirlendi.Ancak o dönem Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın yeni açılmış olması nedeniyle dosya raflarda kaldı. 2012 yılında dosyanın tekrar Mali Sularla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bildirilmesi üzerine 2014 yılında polis ekipleri dosyayı takibe aldı ve geçtiğimiz günlerde operasyon düğmesine bastı.