X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin'de balıkçıların ağına köpek balığı takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'de balıkçıların ağına köpek balığı takıldı

  • Giriş Tarihi: 1.5.2016 13:21 Güncelleme Tarihi: 1.5.2016 13:30
Mersin'de balıkçıların ağına köpek balığı takıldı
Mersin'de balıkçıların ağına köpek balığı takıldı

li balıkçılar 12 mil açıkta, 2,5 metre boyunda yaklaşık 250 kilogram ağırlığında pamuk cinsi köpek balığı yakaladı.

Yasak dolayısıyla Akdeniz'de 12 mil açıkta avlanan li balıkçılar, sıcak sularda yaşayan 2,5 metre uzunluğunda yaklaşık 250 kilo ağırlığında pamuk cinsi köpek balığı yakaladı. Yakalanan dev köpek balığı, avlanma yasağının devam etmesi nedeniyle uluslararası sularda avlamayı sürdüren Mersinli balıkçıların, bu sezon ağına takılan 2. köpek balığı oldu.

Mersin Balık Pazarı Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Polat, avlanma yasağı dolayısıyla 12 mil açıkta avlandıklarını belirterek, "Havaların ısınmasıyla birlikte artık köpek balıkları da ortaya çıkmaya başladı. Yakaladığımız bu balık, pamuk cinsi bir köpek balığı. Avlanmasında her hangi bir yasak yok. Bu sezon yakaladığımız ikinci köpek balığı bu. Sığ sularda pek görülmezler. Ancak biz diğer balıkları avladığımız sırada, sürünün peşinden gelerek ağımıza takıldı" dedi.

Polat, yakalanan köpek balığının, büyük ve ağır bir balık olduğu için tekneye çekmekte zorlandıklarını da söyledi. Adnan Polat, köpek balığını, derneklerine kayıtlı kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtacaklarını da sözlerine ekledi.