Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önceki gün, başarılı oyuncu Ahmet Kural'ın halası Münire Özbey'in büyük bir emekle hazırladığı 13'üncü resim sergisini ziyaret ettim. Münire Hanım, iç dünyasından ipuçları verdiği tablolarında kimi zaman vazodaki çiçeklerle, kimi zaman ise eğreti evlerle, renkleri tuvale yansıtmış.
Serginin içindeki her tabloda ayrı bir hikaye var. Örneğin Özbey, üzüntülü olduğu bir günde başladığı tablosunda huzuru bulmuş. "Resim bittiğinde tüm sıkıntım geçmişti" diye anlatıyor kendini ve sanatını.HEP DESTEK, TAM DESTEK
Münire Özbey'in resim tutkusu, ailenin başarılı ferdi Ahmet Kural'da da varmış. Kural, vakit bulduğu zaman düşüncelerinde beliren imgeleri kağıda aktarıyormuş. Hala-yeğen, ilerleyen yıllarda belki bir sergi sürpriziyle karşımıza çıkar, kim bilir... Münire Özbey'in Renkler ve Mevsimler isimli sergisi 26 Mayıs'a kadar Kozyatağı Bakraç Sanat Galerisi'nde görülebilir. Bu arada, Özbey'in iki tablosunu Ahmet Kural satın aldı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER