Uluslararası kongre turizminde artış var

Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü İnan ICCA'ya ev sahipliği ile Antalya'nın bilinirliğinin arttığını vurguladı

Giriş Tarihi: 1.1.2013
Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan 2012 yılını değerlendirerek Antalya'da gerçekleşen ulusal ve uluslararası kongrelerle ilgili bilgi verdi. İnan, "Henüz kongre sayılarıyla ilgili gerçek sayılara ulaşılmadı. Hala veriler toplanıyor. Ancak genel görüntü geçen yıl ile aşağı yukarı aynı" diye konuştu. İnan Antalya'nın 2012'de yaklaşık 150 büyük kongreye ev sahipliği yaptığını belirterek, ancak ulusal ve uluslararası kongrelerin dağılımının ise değiştiğine değindi.

ULUSALDA DÜŞÜŞ

Geçen yıl Antalya'da yaklaşık 100 ulusal kongre gerçekleştiğini belirten Sinan İnan, "Şu ana kadar toplanan veriler ışığında bu rakamda gerileme olmuş ve 89'a düşmüş görünüyor" dedi. İnan uluslararası kongrelerde ise olumlu bir değişim yaşandığını vurguladı. İnan, uluslararası kongre sayısında geçen yıla oranla yüzde 24 artış olduğunu açıkladı. Geçen yıl Antalya'nın 56 uluslararası katılımlı kongreye ev sahipliği yaptığını dile getiren İnan, "Bu yıl ise uluslararası yada uluslararası katılımlı kongre sayısı 69'a ulaştı. Bu görüntü iyi yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi. Antalya'nın kongre turizminde uluslararası arenada bilinirliğinin arttığını ifade eden İnan, "Özellikle dünyanın kongre turizminde en önemli isimlerinin buluşacağı Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği (ICCA) Genel Kurulu'na 2014 yılında ev sahipliği yapma hakkı kazanmamızın ardından, Antalya'ya olan ilgi arttı" dedi. İnan, 2014'ün ardından bu ilginin katlanarak süreceğini söyledi.

BİLİNİRLİK ÇALIŞMALARI
Uluslararası bilinirliği daha da arttırmak için tanıtıma önem verdiklerini belirten İnan, Antalya Kongre Bürosu'nun 2012'de de yoğun bir faaliyet dönemi geçirdiğini anlattı. İnan, dünyanın en yoğun tatil destinasyonlarından biri olan Antalya'nın, kongre turizmi alanında ise yeni yeni tanındığını belirtti.

İMECE USULÜ TANITIM
İnan bu yıl ilk defa Almanya'dan Tanıtma Gezisi düzenlediklerini ve bunda Kongre Bürosu üyelerinin büyük katkısı olduğunu söyledi. Organizasyonda Sunexpress'in uçak biletlerini sağladığını, Sena Turizm'in Antalya'daki tüm ulaşım hizmetlerini verdiğini, Dedeman ve Gloria otellerinin konaklamaları karşıladığını anlattı. İnan, imece usulü organizasyonda ayrıca ICF Airports, Olympos Teleferi, Anadolu Park, Limak Limra ve Harem Yatçılık'ın da destek verdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası kongre turizminde artış var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN